Informujemy, że

ze zbiorów wszystkich bibliotek specjalistycznych można skorzystać na miejscu w dwóch czytelniach zlokalizowanych na I piętrze w Kolegium Jana Pawła II:

 • Czytelnia Biblioteki Wydziału Teologii (sala C-102),

 • Czytelnia Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji (sala C-101).

   

  Czytelnie są dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15.30

Ze względu na konieczną redukcję miejsc Czytelnicy zobligowani są do telefonicznej rezerwacji miejsca (+48 81 445 3810 lub +48 81 445 3384), podając czas rozpoczęcia i orientacyjny czas zakończenia pracy. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminami funkcjonowania czytelni w reżimie sanitarnym (Czytelnia BWT, Czytelnia WNSiWPPKiA). Wypożyczenia na zewnątrz (po złożeniu zamówienia mailowo lub telefonicznie) oraz zwroty wypożyczonych książek w dalszym ciągu realizowane są w Wypożyczalni Międzywydziałowej, również zlokalizowanej na I piętrze w Kolegium Jana Pawła II (sala C-103).

 Wypożyczalnia jest czynna w godzinach 8.00-15.30. Przypominamy, że w związku z sytuacją epidemiczną katalogi kartkowe są niedostępne. Przy wyszukiwaniu potrzebnych pozycji prosimy o korzystanie z katalogu komputerowego oraz z wersji elektronicznej katalogów kartkowych.

 

 

 

Zapraszamy do kontaktu mailowego:

 

danuta.gil@kul.pl

 

lub

 

katarzyna.soltys@kul.pl

 

 

oraz telefonicznego

 

81 445 40 10


 

 

 

 

Informujemy, że od 1 października 2018 r. księgozbiór BIFK jest udostępniany w Bibliotece Instytutu Filologii Polskiej (GG 9). Biblioteka jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 1000-1800.

 

W celu usprawnienia udostępniania bardzo prosimy o zamawianie pozycji z księgozbioru BIFK drogą telefoniczną (445 40 10) bądź emailem: biblpol@kul.lublin.pl

 


 

Księgozbiór Biblioteki liczy około 17 000 woluminów. Obejmuje oryginalne teksty autorów greckich i łacińskich, przekłady na język polski  i inne języki nowożytne, publikacje z zakresu historii starożytnej, historii sztuki, historii literatury, filozofii, religii greckiej i rzymskiej, a także publikacje dotyczące okresu wczesnego chrześcijaństwa, teorii literatury, językoznawstwa starożytnego i ogólnego oraz słowniki i encyklopedie.

 

W księgozbiorze znajdują się również następujące czasopisma:

 • Eos,
 • Nowy Filomata (wcześniej Filomata),
 • Meander
  Roczniki Humanistyczne, z. 3: Filologia  Klasyczna,
 • Terminus,
 • Vox Patrum.

 

Zasady korzystania:

 

   Biblioteka Instytutu Filologii Klasycznej i Sinologii udostępnia swój księgozbiór wszystkim studentom i pracownikom KUL, a także innych uczelni. Do wypożyczania na zewnątrz uprawnia konto elektroniczne, pozostali czytelnicy mogą korzystać z księgozbioru na miejscu po okazaniu dokumentu tożsamości.

 

 

Autor: Elżbieta Wielkosielec
Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021, godz. 11:28 - Katarzyna Górkiewicz