Wykład otwarty "Ethics of Artificial Intelligence"

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zaprasza na wykład otwarty poświęcony tematowi "Ethics of Artificial Intelligence". Po głównym wykładzie odbędzie się także panel dyskusyjny.

Prelegent: Prof. Stefan Lorenz Sorgner z John Cabot University.

Kiedy: 20 maja, o godzinie 17:00.

Gdzie: Lubelskie Centrum Konferencyjne, ul. Artura Grottgera 2, Lublin, Sala S1.

Panel Dyskusyjny: Debata z udziałem przedstawicieli świata nauki i biznesu:

Moderator: prof. Ewa Lekka-Kowalik - kierownik Katedry Metodologii Nauk KUL, Vice-przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Oceny Technologii

- dr Andrzej Demczuk - Instytut Nauk o Polityce i Administracji UMCS, Dyrektor Amerykańskiego Centrum Edukacji i Biznesu American Corner UMCS

- dr inż. Wojciech Danilczuk - Project Manager firmy CosmoEye

- dr Tomasz Barszcz - Katedra Teorii i Filozofii Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, referendarz sądowy w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód

Wykład i dyskusja stanowią niepowtarzalną okazję do zgłębienia kwestii etycznych związanych z sztuczną inteligencją, prowadzonych przez wybitnych ekspertów w dziedzinie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu finansowym Gminy Lublin, w ramach programu Visiting Professors in Lublin.