Biblioteka Filologii Słowiańskiej i Lingwistyki Stosowanej

 Profil zbiorów

Literatura, literaturoznawstwo i językoznawstwo słowiańskie (rosyjskie, ukraińskie, białoruskie).

Słowiańszczyzna-kultura i historia, etnografia, folklor, religioznawstwo, literatura metodyczna,

podręczniki do nauki języków słowiańskich, ogólne słowniki i encyklopedii.

 

    Księgozbiór liczy około 12 000 druków zwartych. Obejmuje oryginalne teksty autorów białoruskich, rosyjskich i ukraińskich oraz przekłady na język polski. W zbiorach bibliotecznych  BFSiLS znajdują się księgozbiory ofiarowane przez profesorów: Marię Dłuską, Tadeusza Kołakowskiego i Ryszarda Łużnego, które  znacząco wzbogaciły zasoby biblioteki.  

    Zbiory biblioteki ułożone są według układu działowego, który składa się z XXII działów problemowych. Do dyspozycji czytelników jest katalog kartkowy alfabetyczny uporządkowany według nazwisk bądź tytułów, który nie zawiera jeszcze wszystkich pozycji dostępnych w Bibliotece Filologii Słowiańskiej i Lingwistyki Stosowanej.

Zbiory opracowane komputerowo można zamawiać i rezerwować poprzez katalog komputerowy (PRIMO)

    Biblioteka udostępnia swój księgozbiór wszystkim zainteresowanym na miejscu w czytelni, natomiast pracownicy i studenci FSiLS oraz innych kierunków mogą wypożyczać książki do domu, warunkiem jest posiadanie internetowego konta bibliotecznego.

W Czytelniach użytkownicy mogą skorzystać z terminali z dostępem do internetu. Jest także dostęp do internetu bezprzewodowego i stacjonarnego (dla osób posiadających login na e-kul).

Czytelnia  wraz z wypożyczalnią znajduje się w Gmachu Głównym KUL, III piętro p.307

 

Autor: Agata Wawryszczuk
Ostatnia aktualizacja: 11.04.2023, godz. 14:39 - Agata Wawryszczuk