Informujemy o możliwości składania dezyderatów na platformie IBUK Libra Wydawnictwa PWN. 


Wejście do serwisu IBUK Libra jest możliwe ze strony BU KUL: https://www.bu.kul.pl/bazy-danych,11926.html lub przez zakładkę „Zasoby www” na platformie e-kul. Lista książek, dostępnych w ramach aktualnej umowy, znajduje się w zakładce „Książki w moich bibliotekach”.  Lista wszystkich publikacji dostępnych w serwisie, spośród których można zgłaszać dezyderaty, znajduje się w zakładce „Wszystkie książki”.  

 

W przypadku wybrania książki i wyświetlenia komunikatu „Przeglądasz książkę w wersji niepełnej”, aby zaproponować zakup, należy kliknąć w pole „UZYSKAJ DOSTĘP DO PEŁNEJ WERSJI KSIĄŻKI”.

 

Po pojawieniu się informacji „ZAPROPONUJ SWOJEJ BIBLIOTECE WYKUPIENIE DOSTĘPU”, należy kliknąć w pole „Zaproponuj zakup”, wpisać swój adres e-mail, zaznaczyć pole „Powiadom mnie jak książka będzie dostępna” i wysłać zgłoszenie przez kliknięcie w pole „Wyślij”.

 

Zgłoszenie zostanie przekazane do BU KUL i dana publikacja zostanie włączona do zasobów zgodnie z potrzebami oraz możliwościami finansowymi, po wygaśnięciu aktualnej umowy. Książki dostępne aktualnie są uwzględniane w kolejnej umowie na podstawie statystyki wykorzystania.

 

Dostęp do książek IBUK Libra jest zamawiany na rok akademicki. W związku z tym prosimy o sukcesywne zgłaszanie - do końca sierpnia br. - nowych tytułów, do których chcą mieć Państwo dostęp od października 2023 do końca sierpnia 2024 roku.

 

W razie problemów prosimy o kontakt z Oddziałem Informacji Naukowej BU KUL (tel. 454 52 75, e-mail: infnauk@kul.pl, czat z bibliotekarzem).

 

 


 

Autor: Małgorzata Augustyniuk
Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023, godz. 10:39 - Małgorzata Augustyniuk