Katalog Biblioteki Uniwersyteckiej KUL (Primo VE) - narzędzie wyszukiwawcze, które pozwala dotrzeć do opisów wszystkich lokalnych źródeł i zdalnych zasobów:

 

Katalog online Biblioteki Uniwersyteckiej KUL informuje o zbiorach przechowywanych w Bibliotece Uniwersyteckiej i w większości Bibliotek specjalistycznych. Zawiera opisy wszystkich książek, które zostały wydane po roku 1995, a także niektórych starszych, będących publikacjami pracowników naukowych KUL lub częściej udostępnianych.

 

Instrukcja logowania

Materiały szkoleniowe video

 


 

Zgłoszenie zakupu publikacji do zbiorów Biblioteki

 

 

Jeżeli w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej KUL nie ma poszukiwanej publikacji, istnieje możliwość zgłoszenia jej zakupu.

 

Zgłaszanie do zakupu publikacji niedostępnych w zbiorach odbywa się poprzez katalog Primo (katalog.kul.pl). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową instrukcją. Usługa dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

 

Utworzenie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z zakupem pozycji przez Bibliotekę. Decyzja zostanie przesłana na adres e-mailowy użytkownika.

 

Opcja ta nie obejmuje czasopism (zakup jest realizowany w innej formie).

 

Kontakt w sprawie pozycji polskich 81 454 53 37.

Kontakt w sprawie pozycji zagranicznych 81  454 52 65.

 

Zgłoszenie zakupu - instrukcja

 

 


Elektroniczny Katalog Kartkowy IKKAR - zawiera zeskanowane karty z katalogów kartkowych  dostępnych w Bibliotece Uniwersyteckiej.

Menu zostało podzielone zgodnie z fizyczną lokalizacją katalogów: katalogi Biblioteki Głównej, katalogi specjalistyczne oraz katalogi WZNPiE w Tomaszowie Lub. Aby uzyskać dostęp do żądanego katalogu kartkowego, należy wybrać go z powyższego menu rozwijanego. Strukturę każdego katalogu stanowi hierarchiczna lista znajdująca się po lewej stronie ekranu, z możliwością rozwinięcia poszczególnych zakresów za pomocą przycisku „+”.

Aby rozpocząć przeglądanie kart należy wybrać szufladę oraz określić liczbę kart do jednorazowego wyświetlenia na stronie. Klikając na kartę katalogową, w nowym oknie wyświetli się jej powiększony obraz.

 

 

Opisy poszczególnych katalogów

Pytania i problemy - kontakt
Autor: Małgorzata Augustyniuk
Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023, godz. 13:58 - Małgorzata Augustyniuk