Uwaga !

Podczas wakacji biblioteka będzie czynna w godzinach: 9.00 - 14.00.

 

 

 

 

 SZANOWNI CZYTELNICY!

MAMY PRZYJEMNOŚĆ PRZEDSTAWIĆ PAŃSTWU NOWĄ WERSJĘ MULTIWYSZUKIWARKI PRIMO I KATALOGU, NARZĘDZIA UMOŻLIWIAJĄCEGO REALIZACJĘ PROCESÓW  WYSZUKIWAWCZYCH NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE!

 

Zmiana ta jest związana z przejściem na nowoczesny system zarządzania procesami bibliotecznymi ALMA (Ex Libris Group), a jej celem jest m.in. ulepszenie mechanizmów wyszukiwania dostępnych treści.
Zachęcamy do zapoznania się z nową wersją katalogu Biblioteki.
 
 

 

W katalogu Primo pojawiła się nowa zakładka NOWOŚCI KSIĄŻKOWE, w której znajdziecie Państwo książki zakupione do Biblioteki Filologii Angielskiej i Niderlandystyki:

Nowości książkowe - NAUKI HUMANISTYCZNE

 

Zapraszamy serdecznie!

 

 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO KORZYSTANIA Z BAZY DANYCH ACADEMICA

 

 

 

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna Academica jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w bibliotekach naukowych i publicznych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych użytkownicy bibliotek mają możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego.

 

  • Nowa jakość wypożyczeń

  • Elastyczny system rezerwacji

  • Ogromna baza publikacji

  • Legalne źródło wiedzy

 

 

 

 

LP. GODZINY OTWARCIA
1.  PONIEDZIAŁEK 08.30. - 15.00
2.  WTOREK 08.30 - 15.00
3. ŚRODA 08.30 - 15.00
4.  CZWARTEK 08.30 - 15.00
5.  PIĄTEK 08.30 - 15.00

 

 

 

 

 

UWAGA STUDENCI  STUDIÓW NIESTACJONARNYCH!!!

 

 

 

Godziny otwarcia biblioteki  - podczas zjazdów

 

SOBOTA    -    9.00 - 14.30

 

 

 

Aby korzystać z zasobów Biblioteki Uniwersyteckiej należy wejść na stronę KUL, w celu ukończenia szkolenia, które odbywa się drogą internetową. Po wejściu na stronę należy:

 

  • wejść do zakładki Biblioteka - następnie zakładka po lewej stronie 'Przewodnik' - 'dla studentów I roku' - ' szkolenia'
  • W zakładce 'szkolenia' znajdują się dalsze informacje na temat testu, który Państwo wypełniają w celu zarejestrowania się w Bibliotece Głównej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA!

 

W związku z procesem digitalizacji zbiorów biblioteki katalog kartkowy stał się katalogiem 'martwym', tj. wszelkie książki nabyte po digitalizacji nie mogą być w nim umieszczane.

Z tego względu zamieszczamy dla Państwa na naszej stronie plik zawierający wszelkie materiały, których w katalogu kartkowym nie ma. Mamy nadzieję, że ułatwi to Państwu poszukiwanie niezbędnych książek do czasu, aż zostaną wprowadzone do katalogu cyfrowego.

ZAPRASZAMY!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Mariola Kasperek
Ostatnia aktualizacja: 12.07.2024, godz. 11:41 - Marta Andrzejewska-Ilków