temida

Biblioteka Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji służy swoimi zbiorami przede wszystkim pracownikom naukowym i studentom Wydziału.

W Bibliotece jest gromadzona podstawowa literatura z zakresu prawa, prawa kanonicznego, administracji i europeistyki: podręczniki, komentarze do kodeksów oraz naukowe monografie. Zbiory są katalogowane elektronicznie i widoczne w katalogu komputerowym oraz Elektronicznym katalogu kartkowym. Obecnie istnieje możliwość zamawiania i rezerwowania wybranych publikacji w systemie Primo po zalogowaniu się na swoje konto biblioteczne.

Biblioteka Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji działa w dwóch lokalizacjach:

  • w budynku Collegium Jana Pawła II, zajmując wraz z Bibliotekami WNS przestronną i nowocześnie wyposażoną Czytelnię (p. C-101), gdzie czytelnicy, korzystając z wolnego dostępu, mogą zapoznać się z nowościami oraz fachowymi czasopismami; Czytelnia wraz z Wypożyczalnią Międzywydziałową (p. C-103) stanowią punkty odbioru dla zamówionych z BWPPKiA KJPII książek

  • w budynku Collegium Iuridicum w p. 5-6, gdzie czytelnicy posiadają wolny dostęp do całego księgozbioru; tu również znajduje się punkt odbioru zamówionych z BWPPKiA CI książek - Wypożyczalnia Collegium Iuridicum.


W obu Czytelniach użytkownicy mogą skorzystać z terminali z dostępem do internetu. Jest także dostęp do internetu bezprzewodowego i stacjonarnego (dla osób posiadających login na e-kul).

Powrót do strony głównej BIPiIPK

 

Autor: Iwona Uliasz
Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022, godz. 14:51 - Iwona Uliasz