Akademia EMIS - Jak wyszukiwać i analizować dane branżowe?

 

 

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy na kolejne e-warsztaty w ramach Akademii EMIS, które odbędą się w czwartek, 26 maja o g. 11:00.

 

Temat: JAK WYSZUKIWAĆ I ANALIZOWAĆ DANE BRANŻOWE?

 

Podczas spotkania przewidziane są wspólne ćwiczenia. Zapraszamy do zapoznania się z całym programem Akademii EMIS i do uczestnictwa!

 

Rejestracja

 

 


Szkolenia EBSCO 

 

Nagrania wideo szkoleń z trenerem

 

1.  Wyszukiwanie źródeł z wykorzystaniem tezaurusa dziedzinowego

Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!

 

Sesja dedykowana wyszukiwaniu w oparciu o hasła kontrolowane pochodzące z tezaurusa dziedzinowego. Pokazujemy różnice w wynikach wyszukiwania z wykorzystaniem tezaurusa w porównaniu z używaniem słów pochodzących z języka naturalnego.

 

2. Zalety korzystania z indeksu MEDLINE na EBSCOhost

Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!

 

Podczas szkolenia przeprowadziliśmy kilka wyszukiwań bazując na zasobach bibliograficznej bazy MEDLINE. Pokazujemy zalety korzystania z tego indeksu razem z innymi bazami EBSCO dla uzyskania dostępu do pełnych tekstów artykułów.

 

3. Jak kupować e-książki za pomocą księgarni internetowej EBSCO?

Link do nagrania| Hasło: EBSCO2021!

 

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z księgarnią internetową EBSCOhost Collection Manager. Dokonaliśmy przeglądu najważniejszych funkcji oraz pokazujemy krok po kroku, jak dokonać zamówienia wybranych tytułów.

 

4. EBSCO Connect, czyli wszystko o produktach i serwisach EBSCO w jednym miejscu

Link do nagrania| Hasło: EBSCO2021!

 

Poznaj naszą platformę edukacyjną | EBSCO Academy

 

 


Materiały szkoleniowe dotyczące bazy CAS SciFindern

 

 

Szanowni Państwo,

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL przekazuje informacje o dostępnych zasobach szkoleniowych dotyczących bazy chemicznej CAS SciFindern dostępnej od tego roku dla Pracowników i Studentów KUL:

  1. Webinary

  2. Instruktażowe nagrania video

 

Wejście do bazy oraz informacje dot. logowania znajdują się na stronie: https://www.bu.kul.pl/bazy-danych,11926.html oraz w zakładce „Zasoby www” na platformie e-kul.

Zapraszamy do korzystania!

 

W razie potrzeby zorganizowania szkolenia prosimy o kontakt z Oddziałem Informacji Naukowej BU KUL (tel. 81 454 52 75, e-mail: infnauk@kul.pl).

 


Konsultacje online "Bliżej naukowca"

 

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy serdecznie na konsultacje z cyklu „Bliżej naukowca”.

W każdą środę od godziny 1200 do 1400 pracownicy Oddziału Informacji Naukowej BU KUL pełnią dyżur on-line za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Link do spotkania

 

Oferujemy Państwu konsultacje z zakresu: korzystania z nowej multiwyszukiwarki PRIMO VE, baz danych / zasobów elektronicznych, wyszukiwania cytowań w bazach bibliometrycznych, wskaźników bibliometrycznych (Impact Factor, SNIP, Index Hirscha), punktacji ministerialnych, stylów cytowania APA i MLA, promowania dorobku naukowego i innych zagadnień informacji naukowej.

 

Jest także możliwość umówienia się na inny termin szkolenia czy konsultacji. W tej sprawie prosimy o kontakt mailowy (infnauk@kul.pl) lub telefoniczny (81 454 52 75).

 

 


 

 

 

 

Autor: Małgorzata Augustyniuk
Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022, godz. 09:36 - Małgorzata Augustyniuk