Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

 

z radością i dumą informujemy, że nasz album „Ex thesauro. Skarby Biblioteki Uniwersyteckiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II” został laureatem prestiżowego konkursu „Książka Roku 2019”, organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, w kategorii „Lublin: wydawnictwo albumowe”.  Publikacja powstała pod redakcją pani Dyrektor Biblioteki dr Katarzyny Kołakowskiej, przy współautorstwie naszych Pracowników: Barbary Zezuli, dr. Arkadiusza Adamczuka, Anny Gabłońskiej, Barbary Cech, Jadwigi Jaźwierskiej, dr hab. Angeliki Modlińskiej-Piekarz, Małgorzaty Trojnackiej i Urszuli Szymańskiej.

 

Dziękujemy serdecznie Organizatorom konkursu oraz Jury za przyznane wyróżnienie.

 

Podziękowania kierujemy również do Pani Dyrektor i wszystkich Współautorów za twórcze zaangażowanie oraz serce i pracę włożone w przygotowanie publikacji.

 

Jest nam niezwykle miło, że książka spotkała się z tak dużym uznaniem, tym bardziej, iż przybliża ona szerszemu gronu odbiorców najcenniejsze i najstarsze obiekty z kolekcji Biblioteki Uniwersyteckiej KUL, wśród których znajdują się m.in. dyplomy królewskie, autografy Adama Mickiewicza z Archiwum Filomatów, inkunabuły, jedyny w Polsce egzemplarz "Hebdomas", unikatowe mapy i atlasy, ikonograficzne oraz muzyczne stare druki, najstarsze fotografie.

 

Pragniemy pogratulować pozostałym Laureatom konkursu, cieszy nas, że mogliśmy znaleźć się w tak znakomitym gronie.

 

Wyniki Konkursu "Książka Roku 2019" na stronie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie


 

 

 

 

 


 

 

 

Autor: Małgorzata Augustyniuk
Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020, godz. 11:56 - Małgorzata Augustyniuk