UWAGA SZANOWNI CZYTELNICY!

MAMY PRZYJEMNOŚĆ PRZEDSTAWIĆ PAŃSTWU NOWĄ WERSJĘ MULTIWYSZUKIWARKI PRIMO I KATALOGU, NARZĘDZIA UMOŻLIWIAJĄCEGO REALIZACJĘ PROCESÓW  WYSZUKIWAWCZYCH NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE!

 

Zmiana ta jest związana z przejściem na nowoczesny system zarządzania procesami bibliotecznymi ALMA (Ex Libris Group), a jej celem jest m.in. ulepszenie mechanizmów wyszukiwania dostępnych treści.
Zachęcamy do zapoznania się z nową wersją katalogu Biblioteki.
 
Mamy nadzieję, że odtąd poszukiwania zbiorów dostępnych w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL staną się łatwiejsze i szybsze oraz przyniosą wiele satysfakcji!
📌 Ważne: Przed korzystaniem z systemu prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania.
 
Zapraszamy serdecznie!

 

 

 

UWAGA!

 

 

Szanowni Państwo,
informujemy, że od 30 listopada 2020 r. przywrócone zostaje korzystanie z Czytelni Bibliotek Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji (KJP II, s. 101) i Czytelni Biblioteki Wydziału Teologii (KJP II, s. 102)

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.30.

 

Wypożyczalnia Międzywydziałowa (KJP II, s. 103) jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.30 .

 

W trosce o bezpieczeństwo prosimy o zapoznanie się z zasadami korzystania z poszczególnych Czytelni w reżimie sanitarnym, związanym z zapobieganiem COVID-19 (dostępne na stronach www jednostek).

 

Pracownicy Bibliotek Specjalistycznych KUL pozostają Z Państwem w kontakcie mailowym.
Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: wypkjp2@kul.pl lub na adresy mailowe podane na stronach internetowych bibliotek.
 
Informujemy również, że od dnia 30 listopada 2020 r. przywrócona zostaje możliwość wypożyczeń i zwrotów książek z bibliotek specjalistycznych.
 
Zwroty i wypożyczenia ze wszystkich bibliotek Kampusu Głównego realizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 900-1530 przez Wypożyczalnię Międzywydziałową (Kolegium Jana Pawła II, p.103).
 
Zamawianie książek
Zamówienia prosimy składać drogą mailową na adres: wypkjp2@kul.pl lub adresy dostępne na stronach poszczególnych bibliotek; prosimy o podanie autora, tytułu i sygnatury zamawianej pozycji oraz numeru albumu (lub karty bibliotecznej) Czytelnika; każdy Zamawiający dostanie informację drogą mailową o terminie odbioru zamówienia; prosimy o zamawianie tylko materiałów niezbędnych do realizacji celów naukowych.
 
Zwrot książek
czytelnicy zwracają książki samodzielnie za pomocą czytnika kodów kreskowych; zwrócone książki należy odkładać do przeznaczonego do tego celu pojemnika; prosimy o zachowanie obowiązujących procedur sanitarnych. Obowiązkowe jest stosowanie osłony nosa i ust w budynku KUL.

Kontakt z pracownikiem

email: mariola.kasperek-krawczynska@kul.pl 

marta.andrzejewska-ilkow@kul.pl

 

 

Prosimy również o zapoznanie się z regulaminami czytelni:

 

reg-czyt-bwt-covid

 

reg-czyt-wns-covid

 

 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO KORZYSTANIA Z BAZY DANYCH ACADEMICA

 

 

 

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna Academica jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w bibliotekach naukowych i publicznych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych użytkownicy bibliotek mają możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego.

 

  • Nowa jakość wypożyczeń

  • Elastyczny system rezerwacji

  • Ogromna baza publikacji

  • Legalne źródło wiedzy

 

 

 

 

LP. GODZINY OTWARCIA
1.  PONIEDZIAŁEK 09.00 - 15.00
2.  WTOREK 09.00 - 15.00
3. ŚRODA 09.00 - 15.00
4.  CZWARTEK 09.00 - 15.00
5.  PIĄTEK 09.00 - 15.00

 

 

 

 

 

UWAGA STUDENCI  STUDIÓW NIESTACJONARNYCH!!!

 

 

 

Godziny otwarcia biblioteki  - podczas zjazdów

 

SOBOTA    -    9.00 - 14.30

 

NIEDZIELA  -  9.00 - 12.30

 

 

Aby korzystać z zasobów Biblioteki Uniwersyteckiej należy wejść na stronę KUL, w celu ukończenia szkolenia, które odbywa się drogą internetową. Po wejściu na stronę należy:

 

  • wejść do zakładki Biblioteka - następnie zakładka po lewej stronie 'Przewodnik' - 'dla studentów I roku' - ' szkolenia'
  • W zakładce 'szkolenia' znajdują się dalsze informacje na temat testu, który Państwo wypełniają w celu zarejestrowania się w Bibliotece Głównej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA!

 

W związku z procesem digitalizacji zbiorów biblioteki katalog kartkowy stał się katalogiem 'martwym', tj. wszelkie książki nabyte po digitalizacji nie mogą być w nim umieszczane.

Z tego względu zamieszczamy dla Państwa na naszej stronie plik zawierający wszelkie materiały, których w katalogu kartkowym nie ma. Mamy nadzieję, że ułatwi to Państwu poszukiwanie niezbędnych książek do czasu, aż zostaną wprowadzone do katalogu cyfrowego.

ZAPRASZAMY!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Mariola Kasperek
Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021, godz. 09:25 - Mariola Kasperek-Krawczyńska