UWAGA! Utrudnienia w funkcjonowaniu Biblioteki Głównej

Szanowni Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy, że w pierwszych dniach lutego br. rozpoczyna się remont szybu windowego,  który  zakończy się montażem nowego dźwigu osobowego. Prace potrwają  kilka miesięcy.
W związku z tym powstaną utrudnienia w funkcjonowaniu  Biblioteki i korzystaniu ze zbiorów, za które serdecznie przepraszamy.

 


Zaproszenie na wernisaż wystawy

Biblioteka Uniwersytecka KUL oraz Instytut Kulturoznawstwa KUL

serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy

"Ikonografia sztuk wyzwolonych w Margarita Philosophica Gregora Reisch'a

ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL",

które odbędzie się 27 lutego o godz. 1300 w Atrium Collegium Norwidianum.

Wystawę będzie można zwiedzać do 13 marca br. 

Czytaj dalej...

Dostęp do e-zasobów - baz danych, książek i czasopism elektronicznych

Szanowni Państwo,
Przypominamy, iż wszystkie komputery w sieci e-kul mają bezpośredni dostęp do e-zasobów. Można z nich korzystać poprzez multiwyszukiwarkę Primo lub ze strony głównej Biblioteki (zakładka Bazy danych).
Z komputerów poza siecią uniwersytecką dostęp możliwy jest dla użytkowników posiadających konto biblioteczne (pracownicy i studenci). Przy korzystaniu pojawi się ekran logowania. Należy wówczas wpisać ID i hasło tak jak do konta czytelnika!

 

Więcej informacji

 


Zamawianie książek i czasopism w Elektronicznym Katalogu Kartkowym

Uruchamiamy możliwość zamawiania książek i czasopism z Elektronicznego Katalogu Kartkowego KUL do czytelni i wypożyczalni poprzez rewers elektroniczny.


 

Czytaj dalej...

Uzupełnienie zasobu serii Corpus Christianorum w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

W 2016 roku Biblioteka Uniwersytecka KUL uzyskała dofinansowanie MNiSW w związku z realizacją do dnia 31 grudnia 2016 r. zadania „3. Uzupełnienie zasobu serii Corpus Christianorum w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL finansowane w ramach umowy 553/P-DUN/2016 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę”


 

Czytaj dalej...