Lubelski Festiwal Nauki w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL

Szanowni Państwo,
przypominamy, że już 14 września rusza XVI Lubelski Festiwal Nauki.

Jego tegoroczne hasło to "Nauka – technika – innowacje".
Zapraszamy Państwa na warsztaty, pokazy i wykłady naukowe, które przygotowali nasi pracownicy. Większość z nich odbędzie się w murach Biblioteki Uniwersyteckiej KUL.

Więcej szczegółów znajdą Państwo tutaj.

Do zobaczenia!


 

SZCZEGÓŁY WYDARZEŃ W BU KUL


 


Działalność Upowszechniająca Naukę- projekty realizowane w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL

 

Działalność upowszechniająca naukę (DUN) - realizacja zadań wspierających rozwój polskiej nauki przez upowszechnianie, promocję i popularyzację wyników działalności badawczo-rozwojowej, innowacyjnej i wynalazczej, w tym w skali międzynarodowej, a także zadań związanych z utrzymaniem zasobów o dużym znaczeniu dla nauki i jej dziedzictwa, nieobejmujących prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych.


 


Zadania realizowane w latach 2019/2020:

  1. "Digitalizacja i udostępnienie księgozbioru Esperanto ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL- zadanie finansowane w ramach umowy 776/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę".
  2. "Konserwacja i zabezpieczenie wybranych materiałów ze zbioru Zygmunta Klukowskiego- zadanie finansowane w ramach umowy 776/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę".

ACADEMICA w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni książek i czasopism naukowych Academica

Więcej...

Czytaj dalej...