Szkolenie z serwisu IBUK Libra


Szanowni Państwo,

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na szkolenie: Jak korzystać z wirtualnej czytelni on-line. IBUK Libra. Czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim.

 

Szkolenie odbędzie się 22.11.2019, godz. 9.30 - 10.30, Al. Racławickie 14, Budynek Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. Wstęp wolny.

 

Lista publikacji dostępna w IBUK Libra

Serdecznie zapraszamy. 


Konsultacje "Bliżej naukowca"

 

Od listopada w każdy czwartek w godzinach 11.00 do 15.00 zapraszamy pracowników naukowych i doktorantów KUL do indywidualnych konsultacji w ramach cyklu „Bliżej naukowca”.


Oferujemy pomoc w zakresie wyszukiwania cytowań w bazach bibliometrycznych i referencyjnych, wskaźników bibliometrycznych, czasopism punktowanych, promowania dorobku naukowego, korzystania z zasobów elektronicznych, prawa autorskiego, otwartego dostępu, pozycjonowania publikacji naukowych, tworzenia warsztatu bibliograficznego.

 

Konsultacje będą się odbywać pokoju pracy grupowej przy nowej wypożyczalni międzybibliotecznej, Collegium Jana Pawła II KUL, I piętro, pokój103 a

więcej...


 

Czytaj dalej...

Dostęp testowy do bazy danych PsycTESTSBiblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o uruchomieniu dostępu testowego do bazy danych PsycTESTS. Z bazy można korzystać w sieci KUL w dniach 23.10.2019 – 22.11.2019.

 

Jest ona dostępna na platformie EBSCOhost: http://search.ebscohost.com/

 

Czytaj dalej...

Vademecum naukowa


Szanowni Państwo Nauczyciele Akademiccy!

 

Zapraszamy do korzystania z materiałów informacyjnych dotyczących prowadzenia działalności naukowej.

 

Materiały zostały podzielone na pięć grup tematycznych i przedstawione w formie prezentacji w ramach podstron:

Promowanie dorobku naukowego
Analiza bibliometryczna
Warsztat naukowca
Ewaluacja nauki
Pojęcia i przepisy


Zawartość Vademecum opracowała Biblioteka Uniwersytecka, Dział Repozytorium i Pozycjonowania Wydawnictw oraz Dział Ewaluacji Działalności Naukowej.

 

Wszelkie wnioski w zakresie uzupełnienia przedstawionych materiałów proszę kierować do Działu Ewaluacji Działalności Naukowej (tel. 81 445 3197, e-mail: dem[at]kul.pl).


 


Zmiana godzin otwarcia Czytelni Głównej i Czytelni Teologiczno-Filozoficznej


Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy


z przyjemnością informujemy, że od dnia 1 października 2019 r. Czytelnia Główna i Czytelnia Teologiczno-Filozoficzna będzie czynna do godz. 21.

 

Zamawianie zbiorów z magazynu będzie możliwe do godz. 18.45

 

Serdecznie zapraszamy.


Dostęp testowy do bazy danych MLA with Full Text

 


 

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o uruchomieniu dostępu testowego do bazy danych MLA with Full Text. Z bazy można korzystać w sieci KUL oraz zdalnie w dniach 1 październik – 27 listopad 2019.


Zapraszamy do korzystania. 

Czytaj dalej...

Konsolidacja czytelni bibliotek specjalistycznych


Szanowni Państwo,


w związku z konsolidacją czytelni bibliotek specjalistycznych informujemy o nowej lokalizacji.

Od 1 października 2019 roku Czytelnia Wydziału Teologii, Wydziału Nauk Społecznych oraz Czytelnia Instytutu Prawa i Instytutu Prawa Kanonicznego funkcjonować będą na I piętrze w Kolegium Jana Pawła II:


- skonsolidowana Czytelnia Bibliotek Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji w sali C-101, w godz. 9.00 -18.00, w soboty 9.00-15.00.
- Czytelnia Biblioteki Wydziału Teologii w sali C-102, w godzinach 9.00 - 18.00.
- Wypożyczalnia w sali C-103, w godzinach 9.00-18.00, w soboty 9.00-15.00.

 

Serdecznie zapraszamy.


 


Działalność Upowszechniająca Naukę- projekty realizowane w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL

 

Działalność upowszechniająca naukę (DUN) - realizacja zadań wspierających rozwój polskiej nauki przez upowszechnianie, promocję i popularyzację wyników działalności badawczo-rozwojowej, innowacyjnej i wynalazczej, w tym w skali międzynarodowej, a także zadań związanych z utrzymaniem zasobów o dużym znaczeniu dla nauki i jej dziedzictwa, nieobejmujących prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych.


 


Zadania realizowane w latach 2019/2020:

  1. "Digitalizacja i udostępnienie księgozbioru Esperanto ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL- zadanie finansowane w ramach umowy 776/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę".
  2. "Konserwacja i zabezpieczenie wybranych materiałów ze zbioru Zygmunta Klukowskiego- zadanie finansowane w ramach umowy 776/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę".

ACADEMICA w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni książek i czasopism naukowych Academica

Więcej...

Czytaj dalej...