"East est- II Festiwal Wschodnich Podróży" w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL

Szanowni Państwo,

 

zapraszamy serdecznie na East est ‒ II Festiwal Wschodnich Podróży. To niecodzienna okazja, aby spotkać podróżników, pisarzy, artystów i naukowców, którzy odwiedzają Wschód lub zajmują się nim.

 

Gośćmi wydarzenia będą m.in.: legenda polskiego himalaizmu – Krzysztof Wielicki, Piotr Milewski, którego „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji” kilka dni temu została Książką Roku 2020 w plebiscycie Travelery czasopism National Geographic Magazine Poland i National Geographic Traveler Poland, czy Andrzej Piotrowski – twórca i dyrektor Muzeum Badań Polarnych w Puławach, który opowie o swoich ekstremalnych wyprawach na Sachalin i Wyspy Kurylskie.

 

Szczegóły i program wydarzenia na stronie www.eastestfestiwal.eu

 


Zapraszamy do uczestnictwa!

 

Czytaj dalej...

Wdrożenie systemu bibliotecznego Alma - komunikat


Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,
 
z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Uniwersytecka KUL podpisała umowę z firmą ExLibris na dostawę systemu bibliotecznego Alma wraz z multiwyszukiwarką Primo VE.
W związku z trwającymi pracami nad wdrożeniem informujemy, że naliczanie opłat na kontach czytelników zostało wstrzymane do odwołania.
 

 


Prace remontowe w Bibliotece Głównej KUL


Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

 

w BU KUL trwa remont. Na parterze, w dawnej Czytelni Czasopism i w pokoju nr 5, odbywa się prawdziwa rewolucja, a to dopiero początek... Celem podejmowanych działań jest adaptacja pomieszczeń do ich nowych funkcji – sali konferencyjnej i sali zajęć grupowych. Wszystko z jedną myślą: chcemy zapewnić Państwu pracę twórczą w jak najlepszych warunkach. Tymczasem przepraszamy za trudności w korzystaniu ze zbiorów.

 

O utrudnieniach w korzystaniu z zasobów Biblioteki będziemy na bieżąco informowali.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, w której można sprawdzić, jak postępują prace.


 


Godziny otwarcia Biblioteki Głównej KUL


Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

 

uprzejmie informujemy, że od poniedziałku 17 maja 2021 r. obowiązują następujące godziny otwarcia Wypożyczalni, Czytelni Głównej oraz Czytelni Teologiczno-Filozoficznej:

poniedziałek 11:00-19:00

wtorek-piątek 9:00-19:00

sobota 9:00-15:00

 

Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.

Nowe zasady funkcjonowania czytelni

Zapraszamy serdecznie!
 


Biblioteka Uniwersytecka KUL - pomoc w nauczaniu zdalnym


Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,


Staramy się, podobnie jak wszyscy, odnaleźć w nowej rzeczywistości, która nie jest dla nas łatwa. Mamy świadomość, że pozostając w domu, nie możemy zatrzymać badań naukowych.


W związku z tym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników, będziemy zbierać i udostępniać w jednym miejscu wszystkie materiały które mogą być potrzebne w nauczaniu zdalnym.


NOWA USŁUGA - CZAT ON-LINE Z BIBLIOTEKARZEM

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z pracownikiem Biblioteki Uniwersyteckiej KUL

Czytelnia: 800-1800

Wypożyczalnia: 1000-1800

Oddział Informacji Naukowej: 800-1530

Oddział Zbiorów Specjalnych: 800-1530

 


Zachęcamy również do kontaktu z pracownikami Biblioteki przez 24/h poprzez specjalny FORMULARZ.

W stałym kontakcie z Państwem pozostają także pracownicy bibliotek specjalistycznych. Na stronach jednostek są podane adresy email do bibliotekarzy.

 

Na początek nasze autorskie prezentacje nt. pozyskiwania informacji w Internecie.


 


 

 


 

ZASOBY ONLINE - nowości

 

 

 

SZKOLENIA ONLINE

 

DOSTĘPY TESTOWE

 

MATERIAŁY SZKOLENIOWE

 


 

Zapraszamy do korzystania.

 


Społeczna Odpowiedzialność Nauki- projekty realizowane w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL


Społeczna Odpowiedzialność Nauki (SON) - Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu popularyzację nauki lub promocję sportu akademickiego oraz projektów związanych z utrzymaniem zasobów bibliotecznych o istotnym znaczeniu dla nauki lub jej dziedzictwa.


Zadania realizowane przez Bibliotekę Uniwersytecką KUL w latach 2020/2021:

 

  1. "Opracowanie i digitalizacja dawnych unikatowych fotografii z zasobu Biblioteki Uniwersyteckiej KUL- zadanie finansowane w ramach umowy ONB/SP/461397/2020 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na społeczną odpowiedzialność nauki"
  2. "Digitalizacja unikatowych periodyków ukraińskich i rosyjskich z Biblioteki Uniwersyteckiej KUL"- zadanie finansowane w ramach umowy SONB/SP/461400/2020 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na społeczną odpowiedzialność nauki".