Rozszerzenie dostępu do książek elektronicznych IBUK Libra 

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o rozszerzeniu dostępu do kolekcji książek elektronicznych IBUK Libra o pakiet publikacji metodologicznych od wydawnictwa PWN.

Jest to ze strony wydawnictwa wyraz wsparcia dla społeczności uniwersyteckiej i kształcenia w trybie zdalnym oraz pomocy w pisaniu prac naukowych lub artykułów.

 

Lista tytułów od PWN dostępnych do końca kwietnia 2020 r.

 

Link dostępu do serwisu: http://buhan.kul.pl/han/ibuk/https/libra.ibuk.pl/Zapraszamy do korzystania!


System Informacji Prawnej Lex w dostępie zdalnym

 

Szanowni Państwo,

Informujemy, że wydawca bazy SIP Lex wyraził zgodę na udostępnienie zasobów zdalnie na okres 3 miesięcy.

WEJŚCIE DO BAZY

 


Elektroniczne wersje podręczników Pracowni Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o ofercie udostępniania elektronicznej wersji podręczników do testów, nadesłanej przez Pracownię Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

W związku z wyjątkową sytuacją Pracownia podjęła decyzję o udostępnianiu podręczników testowych WYŁĄCZNIE W CELU WYKORZYSTANIA ICH W TRAKCIE AKTUALNIE PROWADZONYCH ON-LINE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH. Możliwe jest WYBRANIE LUB zgłoszenie nie więcej niż trzech tytułów podręczników w wersji online przez jedną osobę.

 

W celu uzyskania dostępu do  podręczników należy wypełnić formularz dostępny pod linkiem: https://forms.gle/hrsVbSPuoTZ5fxnv6

Szczegóły informacji znajdą Państwo na stronie: https://www.practest.com.pl/udostepniamy-elektroniczne-wersje-podrecznikow-do-celow-naukowo-dydaktycznych

 

Zachęcamy do korzystania!


Dostęp do bazy Legalis poza siecią uniwersytecką

 

 

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że z uwagi na obecną sytuację i zagrożenie epidemiologiczne, Wydawnictwo C.H. Beck, postanowiło uruchomić dostęp do Systemu Informacji Prawnej Legalis w serwisie HAN dla społeczności Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy do korzystania z zasobów elektronicznych.

 

Dostęp poprzez ekul i zakładkę Zasoby www lub poprzez system HAN.

 


Zmiany w dostępie do ebooków ProQuest

proquest

Biblioteka Uniwersytecka KUL pragnie poinformować o udogodnieniach, które w związku z utrudnionym dostępem do zasobów bibliotecznych umożliwiła firma Proquest.

Większość wydawców zgodziło się na bezpłatne rozszerzenie dostępu do ebooków – z jednego użytkownika do modelu "bez limitu". Zmiana ta dotyczy zakupionych przez BU KUL książek, a rozszerzony dostęp będzie możliwy do połowy czerwca b.r.

 

Lista wydawców, aktualizowana na bieżąco, jest dostępna pod linkiem: https://media2.proquest.com/documents/unlimitedaccess-participatingpublishers.pdf

 

Jednocześnie przypominamy, że wszystkie bazy Proquest pozwalają na dostęp zdalny, bez limitu jednoczesnych użytkowników. W załączeniu znajdą Państwo ulotkę na temat nowych materiałów w bazie ProquestCentral.

 

Ulotka informacyjna

Zapraszamy do korzystania!


Dostęp do baz ProQuest Central + PQDT A&I

proquest_1

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o następujących zmianach w dostępie do zasobów elektronicznych w 2020 roku:

 

Dostępna dotychczas wersja bazy Proquest została poszerzona w 2020 r. do wersji PROQUEST Central + PQDT A&I (Dissertations & Theses Abstract and Index). Baza wielodziedzinowa Proquest Central stanowi pakiet 47 baz ze 175 dziedzin (wykaz baz), zawierających obecnie 29 800 tytułów czasopism, w tym ponad 22 300 pełnotekstowych. Zawiera też abstraktową bazę ProQuest Dissertations and Thesis A&I – streszczenia prac doktorskich.

 

Informacja o zdalnym dostępie do baz danych:

zdalny-dostep-do-zasobow-elektronicznych-poprzez-system-han,art_65560.html

Zapraszamy do korzystania!


Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o uruchomieniu dostępu do wybranych czasopism Nature Publishing Group. Z zasobów można korzystać w sieci KUL oraz zdalnie.

 

Lista czasopism wraz z linkami dostępu

 

Dostęp do wybranych tytułów NPG w ramach konsorcjum:
- dostęp w ramach licencji krajowej do czasopism NPG:
Nature https://www.nature.com/
Science https://science.sciencemag.org/

 


Dostęp do bazy danych Encyclopedia of the Bible and Its Reception Online wydawnictwa De Gruyter

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o uruchomieniu dostępu testowego do bazy danych Encyclopedia of the Bible and Its Reception Online wydawnictwa De Gruyter.

 

Dostęp do bazy jest możliwy w sieci KUL oraz zdalnie, pod adresem:

http://buhan.kul.pl/han/degruyter-bible/

 

Dostęp będzie aktywny w okresie 5.03.2020-31.05.2020.

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat zawartości bazy oraz sposobu korzystania:

Informacje

Podręcznik użytkownika

 

Zapraszamy również na prezentację dotyczącą m.in. sposobów korzystania z bazy, prowadzoną przez głównego edytora EBR, we wtorek 24.03.20. Dostęp jest wolny po rejestracji LINK DOSTĘPU

 


Dostęp testowy do czasopism pełnotekstowych wydawnictwa Oxford University Press

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o uruchomieniu dostępu testowego do czasopism pełnotekstowych wydawnictwa Oxford University Press.

 

Link dostępuhttp://buhan.kul.pl/han/oup-academic/

 

Dostęp do pakietu czasopism Full Collection będzie aktywny do 23 kwietnia 2020 r.

 

W załączeniu przedstawiamy listę tytułów wraz z linkami, za pośrednictwem których również można uzyskać dostęp do czasopism pełnotekstowych.

 

Test zapewnia dostęp do wydań bieżących oraz archiwalnych począwszy od roku 1996.

 

Zapraszamy do testowania oraz zgłaszania uwag
i zapotrzebowania na poszczególne bazy!


Zbiory Biblioteki Uniwersyteckiej KUL dostępne w Polonie

 

Szanowni Państwo,

 

z radością informujemy, że na mocy porozumienia podpisanego z Biblioteką Narodową, zdigitalizowane zasoby Biblioteki Uniwersyteckiej KUL dostępne będą w jednej z największych bibliotek cyfrowych na świecie w POLONIE.

Obiekty będą systematycznie umieszczane w kolekcjach tematycznych.

 

Zapraszamy na stronę: https://polona.pl/collections/institutions/14

 


Dostęp do bazy Thesaurus Linguae Graecae (TLG)

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje, że od bieżącego roku dostęp do bazy Thesaurus Linguae Graecae (TLG) jest możliwy z całej sieci KUL oraz zdalnie, przez link: http://buhan.kul.pl/han/tlg/

 

W celu skorzystania z pełnych zasobów bazy należy się zarejestrować na stronie TLG. Po zalogowaniu się na swoje konto można korzystać z bazy jako "Institutional User". Dodatkowe instrukcje dot. korzystania z bazy są dostępne na stronie: http://stephanus.tlg.uci.edu/videos.php

 


 

Autor: Małgorzata Augustyniuk
Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020, godz. 18:48 - Małgorzata Augustyniuk