Baza LEX dostępna poprzez system HAN

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL informuje, że baza System Informacji Prawnej LEX jest dostępna poprzez system HAN do końca września 2021r.

 

Instrukcja logowania do systemu HAN


Baza Legalis dostępna do końca roku poprzez system HAN

 

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL informuje, że wydawca bazy Legalis zezwolił na korzystanie z zasobów poprzez system HAN. Dostęp w tej formie potrwa do końca roku.

 

Instrukcja logowania do bazy Legalis poprzez system HAN


Wsparcie w czasie pandemii od wydawnictwa Wiley

 

l

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje, że w trosce o bezpieczeństwo pracowników opieki zdrowotnej oraz pacjentów wydawnictwo Wiley (www.wiley.com) udostępniło bez ograniczeń 4 rozdział podręcznika klinicznych procedur pielęgniarskich:

Royal Marsden Manual of Clinical Nursing Procedures, poświęcony zapobieganiu i kontroli zakażeń. Zawiera on szczegółowe informacje m.in. na temat procedur mycia i odkażania rąk, niezwykle ważnych w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusów.

 

Link dostępu

Zapraszamy do korzystania!


Przewodnik "IBUK Libra. e-czytelnia krok po kroku"

 

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Wydawnictwo Naukowe PWN opublikowało darmowy przewodnik pt. IBUK Libra. e-czytelnia krok po kroku. Jest to aktualna i przejrzysta instrukcja pokazująca wszystkie funkcje, które oferuje pierwsza w Polsce czytelnia e-booków. 

 

Instrukcja prezentuje krok po kroku, w jaki sposób można znaleźć interesujący e-book, jak dodać go do indywidualnej półki myIBUK, gdzie znajdują się dodatkowe publikacje, takie jak „Książka miesiąca” czy tak zwane darmowe książki oraz jak używać zaawansowanych narzędzi pracy z tekstem, w tym: cytowania, robienia notatek, korzystania ze słownika pojęć, czy tworzenia projektów pod pracę dyplomową lub artykuł naukowy.

 

 

Link dostępu do IBUK Libra: http://buhan.kul.pl/han/ibuk/libra.ibuk.pl/

 

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

 

 


Rozszerzony dostęp do zasobów Royal Society of London

 

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o kolejnym rozszerzeniu dostępu do naukowych zasobów podczas kryzysu COVID-19. W ramach wsparcia społeczności naukowej i zdalnej pracy The Royal Society of London udostępnia bezpłatnie swoje publikacje z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych.

 

 

Więcej informacji o publikacjach RS jest w filmie wideo na stronie: https://youtu.be/6jbIS6hblbI, a o towarzystwie naukowym na stronie: https://royalsociety.org/.

 Zapraszamy do korzystania!


Bezpłatny dostęp do treści oferowany przez wydawnictwo Taylor & Francis w dobie pandemii

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o bezpłatnym dostępie do treści (artykułów czasopism oraz rozdziałów książek), w ramach wsparcia przez wydawnictwo Taylor & Francis Group podczas kryzysu COVID-19. Obejmuje on istotne badania, dla ekspertów, którzy pracują nad zwalczaniem wirusa.

 

 

Dodatkowo firma F1000Research (obecnie część Taylor & Francis Group) stworzyła dedykowaną bramę/platformę do szybkiego rozpowszechniania najnowszych badań związanych z koronawirusem, w tym wstępnych wersji artykułów, które nie zostały jeszcze opublikowane w czasopismach naukowych, udostępniając te informacje publicznie na stronie:

 

 

 Zapraszamy do korzystania!


Informacje i zasoby pomocne w czasie pandemii - wsparcie od firmy EBSCO

 

EBSCO tworzy witrynę zasobów w związku z COVID-19: 

 

  • Bezpłatne / rozszerzone oferty dostępu

    Wspólnie z partnerami wydawniczymi firma EBSCO bezpłatnie udostępnia coraz więcej zasobów i rozszerza dostęp do treści.

  • Otwarte zasoby

    Strona oferuje dostęp do bogatej kolekcji zasobów, które pomogą użytkownikom poradzić sobie w wyjątkowej sytuacji, w której się znajdujemy - od porad dotyczących pracy w domu lub nauki zdalnej po porady dotyczące radzenia sobie ze stresem.

  • Globalna seria webinariów 'Supporting Your Institutions As They Move Online'

    To seria seminariów internetowych, która oferuje bibliotekarzom na całym świecie możliwość dyskusji o tym, jak najlepiej wspierać potrzeby badawcze online wydziałów, studentów i naukowców. Spotkania w języku angielskim.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony

 


Dostęp do bazy Sources Chrétiennes Online (SCO)

 

Biblioteka Uniwersytecka uprzejmie informuje o dostępie do bazy starożytnych tekstów patrystycznych Sources Chrétiennes Online – (SCO).

 

Seria „Sources Chrétiennes” obejmuje około 600 krytycznych wydań tekstów Ojców Kościoła wraz z tłumaczeniem tekstów chrześcijańskich z języka greckiego i łacińskiego oraz języków orientalnych, takich jak syryjski, aramejski i gruziński.

 

Dostęp dla 3 jednoczesnych użytkowników: http://buhan.kul.pl/han/brepois-chre/

 


System Informacji Prawnej Lex w dostępie zdalnym

 

Szanowni Państwo,

Informujemy, że wydawca bazy SIP Lex wyraził zgodę na udostępnienie zasobów zdalnie na okres 3 miesięcy.

WEJŚCIE DO BAZY

 


Elektroniczne wersje podręczników Pracowni Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o ofercie udostępniania elektronicznej wersji podręczników do testów, nadesłanej przez Pracownię Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

W związku z wyjątkową sytuacją Pracownia podjęła decyzję o udostępnianiu podręczników testowych WYŁĄCZNIE W CELU WYKORZYSTANIA ICH W TRAKCIE AKTUALNIE PROWADZONYCH ON-LINE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH. Możliwe jest WYBRANIE LUB zgłoszenie nie więcej niż trzech tytułów podręczników w wersji online przez jedną osobę.

 

W celu uzyskania dostępu do  podręczników należy wypełnić formularz dostępny pod linkiem: https://forms.gle/hrsVbSPuoTZ5fxnv6

Szczegóły informacji znajdą Państwo na stronie: https://www.practest.com.pl/udostepniamy-elektroniczne-wersje-podrecznikow-do-celow-naukowo-dydaktycznych

 

Zachęcamy do korzystania!


Zmiany w dostępie do ebooków ProQuest

proquest

Biblioteka Uniwersytecka KUL pragnie poinformować o udogodnieniach, które w związku z utrudnionym dostępem do zasobów bibliotecznych umożliwiła firma Proquest.

Większość wydawców zgodziło się na bezpłatne rozszerzenie dostępu do ebooków – z jednego użytkownika do modelu "bez limitu". Zmiana ta dotyczy zakupionych przez BU KUL książek, a rozszerzony dostęp będzie możliwy do połowy czerwca b.r.

 

Lista wydawców, aktualizowana na bieżąco, jest dostępna pod linkiem: https://media2.proquest.com/documents/unlimitedaccess-participatingpublishers.pdf

 

Jednocześnie przypominamy, że wszystkie bazy Proquest pozwalają na dostęp zdalny, bez limitu jednoczesnych użytkowników. W załączeniu znajdą Państwo ulotkę na temat nowych materiałów w bazie ProquestCentral.

 

Ulotka informacyjna

Zapraszamy do korzystania!


Dostęp do baz ProQuest Central + PQDT A&I

proquest_1

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o następujących zmianach w dostępie do zasobów elektronicznych w 2020 roku:

 

Dostępna dotychczas wersja bazy Proquest została poszerzona w 2020 r. do wersji PROQUEST Central + PQDT A&I (Dissertations & Theses Abstract and Index). Baza wielodziedzinowa Proquest Central stanowi pakiet 47 baz ze 175 dziedzin (wykaz baz), zawierających obecnie 29 800 tytułów czasopism, w tym ponad 22 300 pełnotekstowych. Zawiera też abstraktową bazę ProQuest Dissertations and Thesis A&I – streszczenia prac doktorskich.

 

Informacja o zdalnym dostępie do baz danych:

zdalny-dostep-do-zasobow-elektronicznych-poprzez-system-han,art_65560.html

Zapraszamy do korzystania!


Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o uruchomieniu dostępu do wybranych czasopism Nature Publishing Group. Z zasobów można korzystać w sieci KUL oraz zdalnie.

 

Lista czasopism wraz z linkami dostępu

 

Dostęp do wybranych tytułów NPG w ramach konsorcjum:
- dostęp w ramach licencji krajowej do czasopism NPG:
Nature https://www.nature.com/
Science https://science.sciencemag.org/

 


Zbiory Biblioteki Uniwersyteckiej KUL dostępne w Polonie

 

Szanowni Państwo,

 

z radością informujemy, że na mocy porozumienia podpisanego z Biblioteką Narodową, zdigitalizowane zasoby Biblioteki Uniwersyteckiej KUL dostępne będą w jednej z największych bibliotek cyfrowych na świecie w POLONIE.

Obiekty będą systematycznie umieszczane w kolekcjach tematycznych.

 

Zapraszamy na stronę: https://polona.pl/collections/institutions/14

 


Dostęp do bazy Thesaurus Linguae Graecae (TLG)

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje, że od bieżącego roku dostęp do bazy Thesaurus Linguae Graecae (TLG) jest możliwy z całej sieci KUL oraz zdalnie, przez link: http://buhan.kul.pl/han/tlg/

 

W celu skorzystania z pełnych zasobów bazy należy się zarejestrować na stronie TLG. Po zalogowaniu się na swoje konto można korzystać z bazy jako "Institutional User". Dodatkowe instrukcje dot. korzystania z bazy są dostępne na stronie: http://stephanus.tlg.uci.edu/videos.php

 


 

Autor: Małgorzata Augustyniuk
Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020, godz. 18:49 - Małgorzata Augustyniuk