Szanowni Państwo,

 

mamy zaszczyt poinformować, że monografia "Biblioteka Uniwersytecka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Kronika stulecia 1918-2018", autorstwa Pani dr Joanny Nastalskiej-Wiśnickiej, Kierowniczki Oddziału Informacji Naukowej BU KUL, została wyróżniona w prestiżowym konkursie FENIKS 2021, w kategorii "Historia".
 
Organizatorem i fundatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. Przedmowę do książki napisał ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor KUL w latach 2012-2020, Posłowie pani dr Katarzyna Kołakowska, Dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej KUL.
 
Celem konkursu jest „promowanie i wyróżnienie wartościowych publikacji, które traktują o katolicyzmie lub przez swą wymowę pozytywnie ukazują wartości chrześcijańskie”.
 
Gratulujemy najserdeczniej Pani Doktor!
 
Publikacja prowadzi Czytelnika rok po roku przez sto lat istnienia uniwersyteckiej Książnicy, mówi o zbiorach, ludziach i wydarzeniach z nią związanych. Jest pozycją skierowaną tak do bibliotekoznawców czy historyków, jak i wszystkich interesujących się kulturą, w której centrum znajduje się książka, a wraz z nią biblioteka, nie tylko jako instytucja, ale przede wszystkim – idea: tworzące ją zbiory, ludzie, wydarzenia.
 
W imieniu Pani Doktor i swoim dziękujemy bardzo serdecznie za przyznane wyróżnienie Organizatorowi konkursu – Stowarzyszeniu Wydawców Katolickich, Kapitule Nagrody pod przewodnictwem Pana prof. dr. hab. Krzysztofa Nareckiego oraz Wydawnictwa KUL za wydanie książki i zgłoszenie jej do konkursu.
 
Gratulujemy także Laureatom i innym Autorom wyróżnionym w konkursie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Małgorzata Augustyniuk
Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021, godz. 11:02 - Małgorzata Augustyniuk