Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o dostępie testowym do wszystkich kolekcji archiwalnych czasopism JSTOR. Dostęp potrwa do końca grudnia 2018

 

Logowanie nie jest wymagane. Dostęp można uzyskać poprzez kliknięcie w linki czasopism znajdujące się w listach tytułów z poszczególnych kolekcji, na stronie http://about.jstor.org/journals . W załączeniu zestawienie tytułów w formacie Excel JSTOR Archive Journals Collection title list oraz broszura ukazująca zakres dziedzinowy poszczególnych kolekcji JSTOR Archive_Collections_Guide.

Użytkownicy mogą również skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się na głównej stronie JSTOR http://www.jstor.org/.

Odnośnie wyszukiwania treści, domyślnym ustawieniem jest opcja „Read and download”, dzięki czemu wyniki wyszukiwania odnoszą się do treści dostępnych w pełnym tekście, czyli do czasopism będących częścią prenumerowanych kolekcji oraz artykułów dostępnych bezpłatnie (oznaczone jako „Free”), które pochodzą z pozostałych czasopism. Pod szyldem „Open access” JSTOR oferuje artykuły czasopism oraz ponad 2000 książek, do których każdy użytkownik ma bezpłatny dostęp.

Opcja „Read online only” pozwala użytkownikom, którzy dokonali rejestracji, na dodanie 3 artykułów do swej „półki”, gdzie będą mogli przeglądać bezpłatnie te pozycje, a po okresie 2 tygodni, będą mogli wymieniać je na inne artykuły.

Opcja „All content” uwzględnia wyszukiwanie wśród całego zasobu treści na platformie JSTOR. Wyniki wyszukiwania mogą dotyczyć również artykułów, do których dana instytucja nie posiada dostępu pełnotekstowego.

 

Zapraszamy do korzystania


 

Autor: Artur Podsiadły
Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018, godz. 20:38 - Artur Podsiadły