|
Webinarium „Otwarte dane badawcze - wprowadzenie"
28 stycznia 2021 r. o godz 14:00 odbędzie się webinarium organizowane przez Platformę Otwartej Nauki na temat podstawowych zagadnień związanych z otwartym udostępnianiem danych badawczych. Omówione zostaną korzyści płynące z odpowiedniego zarządzania danymi i ich udostępniania, plany zarządzania danymi badawczymi, wymogi instytucji finansujących badania naukowe i dobre praktyki, m.in. zasady FAIR. Webinarium skierowane jest w szczególności do doktorantów. Formularz rejestracyjny dostępny jest na platformie ClickMeeting.
|
|
Uprzejmie informujemy, że w dniach 24 lutego – 31 marca 2021 roku Elsevier organizuje serię spotkań online podczas których, zaprezentuje funkcje narzędzia SciVal. Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszego zarejestrowania (link do rejestracji). Webinaria będą prowadzone w języku polskim. Wszelkie pytania można zgłaszać bezpośrednio do koordynatora, pana Bartłomieja Więckowskiego, b.wieckowski@elsevier.com.
1. Nowe funkcjonalności w bazie Scopus,
2. Nowe funkcjonalności w narzędziu SciVal
3. Nowoczesne repozytorium: wydawanie czasopism, zarządzanie OA, dane badawcze
4. Jak rozpocząć przygodę z narzędziem SciVal?
5. Cele zrównoważonego rozwoju ONZ – jak analizować wskaźniki bibliometryczne?
6. Jak łatwo wydawać czasopismo i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców?
7. 20 ciekawych rozwiązań, które znajdą zastosowanie w repozytorium instytucjonalnym
8. Jak pracować z profilem autora i preprintami w bazie Scopus?
9. SciVal dla naukowca – kierunek współpraca, jak szukać współpracowników?
10. Poznaj nowe możliwości finansowania badań z całego świata
Serdecznie zapraszamy do udziału. |
|
Szkolenia od firmy EBSCO - styczeń
Biblioteka Uniwersytecka KUL serdecznie zaprasza na bezpłatne, około godzinne szkolenia on-line w języku polskim, prowadzone przez Panią Urszulę Nowicką z firmy Ebsco. Szkolenia odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:
1. Jak przygotować roczne statystki EBSCO? Środa, 13 stycznia 2021 | Godzina: 13:30 | REJESTRACJA
4. Narzędzia na platformie EBSCOhost przydatne przy pisaniu pracy magisterskiej Poniedziałek, 18 stycznia 2021 | Godzina: 14:30 | REJESTRACJA
7. Wyszukiwanie zaawansowane dla bardziej wymagających użytkowników
8. Micro session: udoskonalanie wyników wyszukiwania Wtorek, 26 stycznia 2021 | Godzina: 14:30 | REJESTRACJA
9. Wyszukiwanie w nowych pełnotekstowych zasobach CABI Środa, 27 stycznia 2021 | Godzina: 12:30 | REJESTRACJA
Link do sesji będzie aktywny około 10 minut przed każdym spotkaniem. Po kliknięciu w wybrany link sesji uczestnicy będą poproszeni o wpisanie swojego imienia oraz adresu mailowego. Po czym należy kliknąć Join now, a następnie wybrać ustawienia audio – Call Using Computer. W załączeniu krótka instrukcja dołączenia do sesji WebEx. Rejestracja na szkolenia nie jest wymagana.
Zachęcamy do udziału |
|
Szkolenia Research Smarter oraz Akademii Web of Science i InCites
Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na serię internetowych szkoleń:
Research Smarter
1. Nowe ujęcie dyscyplinowe w InCites Citation Topics Środa, 20 stycznia 2021, godz. 11:00-11:45 CET
Opis: “Citation Topics” to nowy schemat klasyfikacji dziedzinowej na poziomie dokumentu
dla InCites Benchmarking & Analytics ™, który został opracowany przy wykorzystaniu wiedzy Center for Science and Technology Studies w Leiden oraz Institute for Scientific Information (ISI) ™.
2. Zarządzanie kolekcją źródeł publikacji poprzez narzędzia Web of Science
Piątek, 22 stycznia 2021, godz. 11:00-11:45 CET
Opis: Zarządzanie zbiorami bibliotecznych źródeł jest procesem ciągłym i ciągle zmieniającym się. Dołącz do tego webinarium, aby być na bieżąco i dowiedzieć się, w jaki sposób narzędzia Web of Science, w tym Master Journal List, Journal Citation Reports i InCites,
mogą pomóc Ci zidentyfikować czasopisma, które mają największy wpływ na Twoją instytucję. 3. Dane dotyczące finansowania badań w Web of Science
Środa, 27 stycznia 2021, godz. 11:00-11:45 CET
Opis: Chcesz dowiedzieć się, które organizacje finansują badania w Twojej dziedzinie? Zastanawia Cię jaki wpływ mają badania finansowane przez poszczególne instytucje? Weź udział w tym webinarium, podczas którego nasi eksperci przedstawią analizę danych dotyczących finansowania w ujęciu lokalnego krajobrazu badawczego.
Akademia Web of Science i InCites
1. EndNote online I - tworzenie i zarządzanie biblioteką rekordów
Poniedziałek, 25 stycznia 2021, godz. 11:00-12:00 CET
Opis: Wprowadzasz cytacje i bibliografię do pisanych tekstów ręcznie? Stwórz zestaw rekordów, by cytować automatycznie i zaoszczędzić czas!
2. Rozszerzenie dostępu do Emerging Source Citation Index. Co znajdziemy
w archiwach sprzed 2015 roku.
26 stycznia 2020, godz. 11:00-12:00 CET
Opis: Zakres bazy Emerging Sources Citation Index (ESCI) dostępny w ramach licencji krajowej Web of Science został rozszerzony o roczniki archiwalne 2005-2014. Dowiedz się więcej co znajduje się w dodatkowych rocznikach indeksu.
3. EndNote online II - wykorzystanie w pisaniu publikacji naukowych
Czwartek, 28 stycznia 2021, godz. 10:00-11:00 CET
Opis: Wprowadzaj automatycznie cytowania i bibliografie w czasie pisania publikacji, dziel się swoimi rekordami bibliograficznymi i znajdź czasopismo do publikacji swoich badań.
|
|
Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o szkoleniach on-line przygotowanych przez Elsevier, które odbędą się jesienią br.
Szkolenia są prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji (patrz: https://wbn.icm.edu.pl/webinaria-elsevier/). Zapraszamy!
|
|
Przygotowanie tekstu naukowego w stylu APA i MLA - wykłady online
Oddział Informacji Naukowej BU KUL wychodzi z nową inicjatywą – wykładami online poświęconymi stylom APA i MLA, obecnie najczęściej zalecanym w wysoko punktowanych czasopismach oraz wydawnictwach naukowych na całym świecie.
Wykłady będą odbywały się w języku polskim, za pośrednictwem platformy Skype, już od poniedziałku (30.03.2020). W sprawie zapisów prosimy o kontakt e-mailowy z pracownikami Oddziału Informacji Naukowej (infnauk@kul.pl).
Po wykładzie uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe w formie prezentacji. Oferta jest skierowana do pracowników naukowych i doktorantów KUL.
![]() |
|
Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021, godz. 13:50 - Małgorzata Augustyniuk