Szkolenia od firmy EBSCO - wrzesień

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia on-line w języku polskim, prowadzone przez Panią Urszulę Nowicką z firmy Ebsco. Szkolenia odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:

 

1. Poznaj Academic Research Source - bogatą bazę czasopism i e-książek

6 września 2021 | 11:00-11:45 (45 minut)

REJESTRACJA

 

Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której uzyskasz dostęp do ponad 5.300 czasopism oraz licznych wartościowych książek elektronicznych. Podczas szkolenia dowiesz się, jak wyszukiwać artykuły z czasopism oraz e-książki w bazie, jak również poznasz rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.


2. Poznaj tajemnice wyszukiwania zaawansowanego na EBSCOhost

7 września 2021 | 11:30-12:15 (45 minut)

REJESTRACJA

 

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się, jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.


3. EBSCO Connect, czyli wszystko o produktach i serwisach EBSCO w jednym miejscu

8 września 2021 | 10:30-11:00 (30 minut)

REJESTRACJA

 

Poznaj nowe oblicze strony wsparcia EBSCO dostępnej pod adresem https://connect.ebsco.com/. Znajdziesz tam wszystkie istotne informacje odnośnie baz i serwisów oferowanych przez EBSCO. Wszystko dostępne w przystępnej i prostej do odnalezienia formie. Podczas szkolenia pokazane zostaną opcje wyszukiwania informacji i materiałów dostępnych na stronie wsparcia. Zobaczymy również nową stronę Akademii EBSCO, gdzie użytkownicy mogą znaleźć liczne nagrania wideo, zwiększyć swoje umiejętności wyszukiwania informacji biorąc udział w mini kursach, wyświetlić archiwalne nagrania szkoleń.

 

4. Poznaj zalety korzystania z indeksu MEDLINE na EBSCOhost

10 września 2021 | 10:00-10:45 (45 minut)

REJESTRACJA

 

Podczas szkolenia przeprowadzimy kilka wyszukiwań bazując na zasobach bibliograficznej bazy MEDLINE. Pokażemy uczestnikom zalety korzystania z tego indeksu razem z innymi bazami EBSCO dla uzyskania dostępu do pełnych tekstów artykułów.

 

5. Przegląd narzędzi EBSCOhost przydatnych w pracy badawczej

16 września 2021 | 12:30-13:15 (45 minut)

REJESTRACJA

 

Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwać z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.

  

 

Instrukcja dołączenia do sesji na platformie Zoom

 

Zachęcamy do udziału.


 

 

 

Autor: Małgorzata Augustyniuk
Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021, godz. 12:43 - Małgorzata Augustyniuk