Biblioteka Uniwersytecka KUL, zgodnie z wolą ś.p. dr Stanisława Majdańskiego, pracownika naukowego Wydziału Filozofii naszej Alma Mater, otrzymała cenny dar przekazany przez Małżonkę Ofiarodawcy, Panią Kazimierę Majdańską, wieloletnią kierowniczkę Kancelarii Rektora KUL,

 

To dzieło Piotra Hiszpana pt.: Parvorum logicarum liber: succinto epitomatis compendio continens: perutiles argutissimi dialectici Petri hispani tractatus priores sex: et clarissimi philosophi Marsiliji logices documenta cum utilissimi comentarijs. Per virum preclarum Conradum Pschlacher. Jest to stary druk wydany w Wiedniu, w 1516 roku, w znamienitej oficynie Leonarda i Łukasza Alantse.

 

Więcej informacji

 

Serdecznie dziękujemy Darczyńcom.


 


od 30 maja 2024 r. do 1 czerwca 2024 r. - ZAMKNIĘTA

od 3 czerwca 2024 r. - czynna wg stałego porządku

 

Zamówienia z katalogu komputerowego oraz Elektronicznego Katalogu Kartkowego IKKar będą realizowane do 29 maja (środa) 2024 r., do godz. 1600. Ponowne włączenie nastąpi 2 czerwca 2024 r. o godz. 1200.

 

W czasie zamknięcia Biblioteki nieczynna będzie również usługa „Czat on-line z bibliotekarzem”.
 

 

W dniu 20 maja w Czytelni WNS i WPPKiA (C-101) zostały zainstalowane dwie nowe wystawy:

 

1. Skarby relokacji tym razem zawierają odnalezione w Bibliotece Instytutu Historii płytki cynkograficzne, które skrywają tajemnicze ilustracje i teksty. Zachęcamy do uważnego przyjrzenia się naszym eksponatom;

 

2. Człowiek istota nieznana – cykliczna wystawa, która ma zazadanie przybliżyć Państwu dziedziny nauk zajmujące się człowiekiem. Obecnie prezentujemy bardzo ważną i zawsze aktualną tematykę, a mianowicie prawa człowieka, prawa dziecka, prawa osób z niepełnosprawnościami.

 

Zapraszamy.

Bibliotekarze Bibliotek specjalistycznych

 


 

 

W elektronicznym katalogu Primo VE, po kliknięciu w zakładkę „Nowości książkowe”, mogą zapoznać się Państwo z najnowszymi publikacjami w Bibliotece.

 

Wśród kolekcji znajdują się:

teologia i filozofia, nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki medyczne, nauki przyrodnicze i techniczne, prawo, beletrystyka, literatura faktu, varia, publikacje pracowników KUL oraz nowości z Wydawnictwa KUL.

Listy są na bieżąco uaktualniane.

Link do kolekcji


 


Zapraszamy serdecznie do zgłaszania potrzeb szkoleniowych w zakresie korzystania z nowoczesnych źródeł informacji (szkolenia indywidualne i grupowe dla pracowników, doktorantów oraz studentów KUL).

 

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIA I KONSULTACJE


 


Szanowni Państwo,
Biblioteka Uniwersytecka KUL zbiera i udostępnia w jednym miejscu wszystkie materiały które mogą być pomocne w kształceniu na odległość.


CZAT ON-LINE Z BIBLIOTEKARZEM

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z pracownikiem Biblioteki Uniwersyteckiej KUL:

poniedziałek - piątek 800-1500

 


Zachęcamy również do kontaktu z pracownikami Biblioteki przez 24/h poprzez specjalny FORMULARZ.

W stałym kontakcie z Państwem pozostają także pracownicy bibliotek specjalistycznych. Na stronach jednostek są podane adresy email do bibliotekarzy.

 


Na początek nasze autorskie prezentacje nt. pozyskiwania informacji:

 

1. Wyszukiwarki i multiwyszukiwarki biblioteczne

2. Bazy danych – zasoby elektroniczne

3. Materiały w wolnym dostępie (Open Access)

4. Nie tylko Google… internetowe źródła informacji

 


 


 

ZASOBY ONLINE - nowości

 

 

 

DOSTĘPY TESTOWE

 

SZKOLENIA ONLINE

 

MATERIAŁY SZKOLENIOWE


 

Zapraszamy do korzystania.

 

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni książek i czasopism naukowych Academica

Więcej...