Biblioteka Instytutu Psychologii KUL

 

Księgozbiór:

 

   Księgozbiór liczy ponad 21 tysięcy woluminów druków zwartych i czasopism. Biblioteka  gromadzi literaturę z zakresu psychologii jakości życia oraz z psychologii przedsiębiorczości.

 W swoich zbiorach posiadamy również 3 kolekcje tytułów obcojęzycznych, podarowane przez Normana Andersona, Helenę Temmer oraz P. Jusczyka i J. Tobaczyka.

 

Katalog:

 

   Od 2005 r. zbiory katalogowane są wyłącznie w formie elektronicznej i można je przeglądać w katalogu Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Zbiory opracowane komputerowo można zamawiać i rezerwować poprzez katalog komputerowy (PRIMO VE):

https://katalog.kul.pl/discovery/search?vid=48OMNIS_KUL:KUL.


   Do dyspozycji czytelników jest również katalog kartkowy alfabetyczny (uporządkowany według nazwisk bądź tytułów). W 2014 r. został on zdigitalizowany i jest dostępny także w postaci elektronicznej.

 

Udostępnianie:

 

   Księgozbiór jest udostępniany w wolnym dostępie na pierwszym piętrze Kolegium Jana Pawła II w Czytelni WNS i WPPKiA (C-101) oraz w  Wypożyczalni Międzywydziałowej (C-103). Czytelnicy mogą skorzystać z internetu stacjonarnego oraz  bezprzewodowego (dla osób posiadających konto na e-kul).

 

Pracownicy:

mgr Anna Domańska

 

Autor: Wiesław Talik
Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022, godz. 14:49 - Anna Domańska