Przywrócenie zamówień międzybibliotecznych


Biblioteka Uniwersytecka KUL informuje, że od dzisiaj (1 lipca 2020 r.) zostały przywrócone zamówienia międzybiblioteczne.

 

Zamówienia można składać na odpowiednich interaktywnych formularzach. Książki będą udostępniane przy wydzielonym stanowisku w Wypożyczalni przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Czytelnik będzie mógł skorzystać z publikacji na miejscu po wcześniejszym ustaleniu dnia i godziny z pracownikiem Wypożyczalni Międzybibliotecznej.
 
Sprowadzenie publikacji uzależnione będzie od zasad udostępniania w innych bibliotekach polskich i zagranicznych.

Godziny pracy Wypożyczalni


Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje że Wypożyczalnia BU KUL jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godz. 900-1530.

 

Książki czekają na odbiór przez trzy dni robocze, od momentu zamówienia. Obecnie nie przesyłamy informacji drogą mailową o konkretnej godzinie odbioru. Zapraszamy bezpośrednio do lad.

W Wypożyczalni pozostaje także wydzielone stanowisko do samodzielnych zwrotów.

 

Usługa CZAT Z BIBLIOTEKARZEM jest dostępna w godz. 800-1500.

Zapraszamy!

 


Biblioteka Uniwersytecka w filmie "Wiek w służbie Deo et Patriae"


Zapraszamy do obejrzenia filmu "Wiek w służbie Deo et Patriae" w reżyserii Grzegorza Linkowskiego. Około 16 minuty (16:23) ks. prof. Michał Heller wspomina naszą Bibliotekę.
W filmie pojawiają się także cenne obiekty z naszych zbiorów (39:21).

 

Czytaj dalej...

Biblioteka Uniwersytecka KUL - pomoc w nauczaniu zdalnym


Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,


Staramy się, podobnie jak wszyscy, odnaleźć w nowej rzeczywistości, która nie jest dla nas łatwa. Mamy świadomość, że pozostając w domu, nie możemy zatrzymać badań naukowych.


W związku z tym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników, będziemy zbierać i udostępniać w jednym miejscu wszystkie materiały które mogą być potrzebne w nauczaniu zdalnym.


NOWA USŁUGA - CZAT ON-LINE Z BIBLIOTEKARZEM

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z pracownikiem Biblioteki Uniwersyteckiej KUL
w godz. 800-1500 od poniedziałku do piątku.

 


Zachęcamy również do kontaktu z pracownikami Biblioteki przez 24/h poprzez specjalny FORMULARZ.

W stałym kontakcie z Państwem pozostają także pracownicy bibliotek specjalistycznych. Na stronach jednostek są podane adresy email do bibliotekarzy.

 

Na początek nasze autorskie prezentacje nt. pozyskiwania informacji w Internecie.


 


 

 


 

ZASOBY ONLINE

 

 

DOSTĘPY TESTOWE

SZKOLENIA ONLINE

 

MATERIAŁY SZKOLENIOWE

 


 

Zapraszamy do korzystania.

 


Działalność Upowszechniająca Naukę- projekty realizowane w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL

 

Działalność upowszechniająca naukę (DUN) - realizacja zadań wspierających rozwój polskiej nauki przez upowszechnianie, promocję i popularyzację wyników działalności badawczo-rozwojowej, innowacyjnej i wynalazczej, w tym w skali międzynarodowej, a także zadań związanych z utrzymaniem zasobów o dużym znaczeniu dla nauki i jej dziedzictwa, nieobejmujących prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych.


 


Zadania realizowane w latach 2019/2020:

  1. "Digitalizacja i udostępnienie księgozbioru Esperanto ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL- zadanie finansowane w ramach umowy 776/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę".
  2. "Konserwacja i zabezpieczenie wybranych materiałów ze zbioru Zygmunta Klukowskiego- zadanie finansowane w ramach umowy 776/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę".