Informujemy, że od 1 października 2018 r. księgozbiór BIFK jest udostępniany w Bibliotece Instytutu Filologii Polskiej (GG 9). Biblioteka jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 1000-1800.

 

W celu usprawnienia udostępniania bardzo prosimy o zamawianie pozycji z księgozbioru BIFK drogą telefoniczną (445 40 10) bądź emailem: biblpol@kul.lublin.pl

 


 

Księgozbiór Biblioteki liczy około 17 000 woluminów. Obejmuje oryginalne teksty autorów greckich i łacińskich, przekłady na język polski  i inne języki nowożytne, publikacje z zakresu historii starożytnej, historii sztuki, historii literatury, filozofii, religii greckiej i rzymskiej, a także publikacje dotyczące okresu wczesnego chrześcijaństwa, teorii literatury, językoznawstwa starożytnego i ogólnego oraz słowniki i encyklopedie.

 

W księgozbiorze znajdują się również następujące czasopisma:

  • Eos,
  • Nowy Filomata (wcześniej Filomata),
  • Meander
    Roczniki Humanistyczne, z. 3: Filologia  Klasyczna,
  • Terminus,
  • Vox Patrum.

 

Zasady korzystania:

 

   Biblioteka Instytutu Filologii Klasycznej i Sinologii udostępnia swój księgozbiór wszystkim studentom i pracownikom KUL, a także innych uczelni. Do wypożyczania na zewnątrz uprawnia konto elektroniczne, pozostali czytelnicy mogą korzystać z księgozbioru na miejscu po okazaniu dokumentu tożsamości.

 

 

Autor: Elżbieta Wielkosielec
Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020, godz. 12:45 - Małgorzata Augustyniuk