Oblicze Boga w tajemnicach Bożego Narodzenia i Zmartwychwstania Pańskiego

kolekcja  santini ze zbiorów Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli

 

Zapraszamy na wystawę w holu Biblioteki WZ KUL w Stalowej Woli (1 p. Biblioteki Międzyuczelnianej)

 

Z okazji 40-lecia wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową zapraszamy do obejrzenia wystawy przedstawiającej unikalny zbiór: obrazki związane ze świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Są to tzw. santini wydawane przez Tipografia Poliglotta Vaticana przez 26 lat - cały okres pontyfikatu Jana Pawła II. Opatrzone są świątecznymi życzeniami papieża (po polsku lub po łacinie) oraz facsimile jego podpisu.

Prezentowane w holu Biblioteki WZ KUL papieżana pochodzą ze zbioru ks. dr. Jacka Uliasza obecnie Dyrektora oraz wykładowcy w Instytucie Teologicznym Archidiecezji Lwowskiej we Lwowie-Brzuchowicach, który w latach 1992-94 był wikariuszem w Bazylice Konkatedralnej w Stalowej Woli.

Kolekcja powstała w latach studiów ks. J. Uliasza w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim 1995-1999. Skompletowana została dzięki życzliwości ks. prał. Mieczysława Mokrzyckiego –  ówczesnego sekretarza Jana Pawła II.

W latach 2000-2005 kolekcja była wystawiana w różnych miejscach Polski. Jej zawartość stała się okazją do wydania w Rzeszowie książki pt. „Oblicze Boga”.

Całość ekspozycji dopełnienia stała wystawa santini w Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli (budynek obok Bazyliki Konkatedralnej).

Otwarcie wystawy stałej będzie miało miejsce podczas Nocy Muzeów w dniu 19 maja 2018 roku o godz. 19.00.

Dziękujemy ks. Stanisławowi Gurba za udostępnienie fragmentu kolekcji ze zbiorów Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli (sgurba112@gmail.com, 663212770)

 

film o wystawie na kanale YouTube 

 

Więcej [+]


Wystawa o historii WZ KUL i historii biblioteki WZ KUL

W maju zachęcamy do obejrzenia wystawy w Bibliotece WZ KUL na temat historii Biblioteki i historii Wydziału Zamiejscowego KUL

Więcej [+]

 


AKCJA (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA

 

W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pracownice Biblioteki WZ KUL w Stalowej Woli zachęcają do udziału w akcji (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA

 

Zachęcamy do przesyłania do 15 maja swych zdjęć z ulubioną książką na nasz adres biblioteka@stalwol.pl Opublikujemy je na stronie Biblioteki WZ KUL. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej [+]

 

 
 

 
 

Zdalny dostęp do e-zasobów - baz danych, książek i czasopism elektronicznych

 

Szanowni Państwo,
Przypominamy o możliwości korzystania z baz danych, czasopism i książek elektronicznych na komputerach poza siecią uniwersytecką - jest to możliwe dzięki systemowi HAN, który funkcjonuje na Uniwersytecie od trzech lat.

 

Instrukcja zdalnego dostępu

 

Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

 


 

 

 

Od 1 lutego 2018 roku Studenci WZPiNoS KUL w Stalowej Woli (którzy jeszcze nie dokonali tej procedury) proszeni są o uruchomienie swego konta bibliotecznego na platformie e-kul.

Instrukcja tworzenia konta bibliotecznego na e-kul. 

 


 

Biblioteka rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku jako Biblioteka Filii WNS KUL. W zbiorach biblioteki zgromadzonych jest 52 060 tys. woluminów wydawnictw zwartych oraz 2 573 tys. woluminów wydawnictw ciągłych (stan na 31.12.2017 r.). Biblioteka gromadzi literaturę fachową i podręczniki kierunkowe z dziedziny ekonomii, pedagogiki, prawa, socjologii, pracy socjalnej oraz podręczniki do nauki języków obcych. Od 2008 roku rozpoczęto tworzenie księgozbioru z zakresu inżynierii środowiska, a od roku 2015 z zakresu inżynierii materiałowej

 

W zasobach księgozbioru podręcznego użytkownicy mają do dyspozycji ponad 2300 woluminów słowników, encyklopedii, leksykonów, atlasów i albumów oraz podstawowych podręczników.

 

Biblioteka prenumeruje na bieżąco 43 tytuły czasopism polskich i 2 tytuły czasopism w językach obcych (angielskim i niemieckim).

 


 

SZANOWNI CZYTELNICY, OD LISTOPADA 2015 R. DO ZASOBÓW WIDOCZNYCH W KATALOGU ON-LINE BU KUL, DODAWANE SĄ PUBLIKACJE ZE ZBIORÓW NASZEJ BIBLIOTEKI. ICH ZAMAWIANIE MOŻLIWE JEST NADAL WYŁĄCZNIE ZA POMOCĄ KARTKOWEGO REWERSU, NA MIEJSCU W BIBLIOTECE.

 

 

 

 

 

 

Autor: Krzysztof Soja
Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018, godz. 18:04 - Joanna Kopacz