Od dnia 15 lutego 2021 roku obowiązuje nazwa:
Biblioteka Uniwersytecka KUL w Stalowej Woli
(zob. Zarządzenie Rektora KUL ROP-0101-33/21
z dnia 5.03.2021 w sprawie
przekształcenia biblioteki specjalistycznej)
 

Biblioteka Uniwersytecka KUL w Stalowej Woli

jest otwarta dla Czytelników od poniedziałku do czwartku 

w godzinach od 10.00 do 17.00,

w piątek od godziny 10.00 do 15.30 

(prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego)

Zamówienia na książki można składać poprzez katalog online

Zachęcamy do korzystania z formularzy BU KUL,

z kontaktu mailowego oraz telefonicznego.

15 8424889    biblioteka@stalwol.pl


Biblioteka Uniwersytecka KUL w Stalowej Woli od lat regularnie otrzymuje dary książkowe z Kancelarii Sejmu i Wydawnictwa Sejmowego. Są one cenne, zwłaszcza dla studentów kierunków prawniczych, ale nie tylko.

Polecamy wszystkim zainteresowanym monografię traktującą o używaniu socjotechnik do sprawowania władzy w Imperium Rosyjskim. Książka, autorstwa Andrzeja Tadeusza Mazurkiewicza pt. „Imperium manipulacji”, powstała na kanwie dysertacji doktorskiej obronionej na KUL nie żyjącego już A.T. Mazurkiewicza, autora książek historycznych i o tematyce science fiction.

Gorąco polecamy tę bardzo ciekawą interdyscyplinarną monografię.

Zapraszamy do Biblioteki Uniwersyteckiej KUL w Stalowej Woli.

 


Szanowni Państwo,
 
Biblioteka Uniwersytecka KUL w Stalowej Woli ma siedzibę w centrum miasta, w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej. Obiekt jest użytkowany również przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli. Zachęcamy do zapoznania się z filmem, który jest wirtualną wycieczką po obiekcie:
 
 
Zapraszamy serdecznie ❤
 

Biblioteka Uniwersytecka KUL w Stalowej Woli w dniu 18 lutego gościła ks. Mieczysława Kucla CSMA, Autora Wystawy Droga Krzyżowa,  który przedstawiał koncepcję wystawy i udzielał wywiadów do lokalnych mediów.

 

Relacje w mediach lokalnych, m.in.:

 

Stalowe Miasto

 

Radio Leliwa

 

Gość Niedzielny  -  Galeria Gościa Niedzielnego

 

Poniżej fotogaleria z wydarzenia: 

 

Więcej [+]

 

Zapraszamy na wystawę do 31 marca

 


Filia KUL i nowe kierunki w Stalowej Woli

kul.pl   :


Materiał w mediach lokalnych o Bibliotece Uniwersyteckiej KUL w Stalowej Woli i organizowanych wydarzeniach, m.in. w TVK Stella, w Radiu Leliwa. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami

 


 

 

Zapowiedź w Radiu Leliwa: https://leliwa.pl/stalowa-wola-wystawa-w-bibliotece-kul/

 

Bliższe informacje poniżej:

art. Andrzeja Capigi "Proboszcz z aparatem" 

w Sandomierskim Gościu Niedzielnym

 

Od 18 lutego do 31 marca Biblioteka Uniwersytecka KUL w Stalowej Woli w Stalowej Woli zaprasza na wystawę fotograficzną "Droga krzyżowa" autorstwa ks. Mieczysława Kucla, proboszcza stalowowolskiej parafii Trójcy Przenajświętszej.

Plansze, oprócz artystycznych fotografii, zawierają cytaty z Pisma Świętego oraz z publikacji medialnych, zwracające uwagę na negatywne konsekwencje upowszechniającej się dehumanizacji życia społecznego. Ekspozycja została bardzo pozytywne przyjęta w Polsce. Zapraszamy do obejrzenia "Drogi Krzyżowej", cennego wydarzenia kulturowego - powiedziała Joanna Kopacz, p.o. kierownik Biblioteki WNIT w Stalowej Woli.

 

To już nie pierwsza wystawa fotograficzna ks. Kucla. 6 lat temu w Galerii Sztuki mieszczącej się w podziemiach kościoła Trójcy Przenajświętszej proboszcz pokazał zdjęcia stacji drogi krzyżowej wzbogacone o rozważania i modlitwy kard. Józefa Ratzingera, które zostały wygłoszone w 2005 r. w obecności Jana Pawła II podczas pamiętnej Drogi Krzyżowej w Koloseum.

 

"Mam nadzieję, że ta wystawa to coś więcej niż fotografie. Że pokazuje też głębię ducha i tragedię współczesnego świata. Nie chcę nią epatować, ale raczej wskazać na Tego, który jest nadzieją świata. Wierzę, że lektura artykułów i pytań pod zdjęciami pomoże nam być lepszymi" - tak o idei wystawy mówił wówczas proboszcz fotograf.

 

A co nas czeka tym razem?

Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10-17 na pierwszym piętrze budynku Biblioteki Międzyuczelnianej w Stalowej Woli przy. ul. ks. Popiełuszki 10.

 

 

 

 

Zapraszamy na  wystawę poświęconą Osobie kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia

 

Na profilu Facebooka znajduje się fotorelacja oraz transmisja z wystawy (zob. link poniżej)

 

https://fb.watch/3sKo-k4c4b/

 

1

 

   

 

 

 


 

Biblioteka Filii KUL zaprasza na swój profil na Facebooku

 


 

KATALOG  ONLINE  BIBLIOTEKI UNIWERSYTECKIEJ  KUL W STALOWEJ WOLI

Większość księgozbioru Biblioteki nie jest widoczna w katalogu online BU KUL Zapraszamy do korzystania z katalogów na miejscu w Bibliotece

 

Drodzy Czytelnicy Biblioteki Uniwersyteckiej KUL w Stalowej Woli warto odpowiednio wcześniej ustalić z Bibliotekarzem i wypożyczyć w Bibliotece książki do pracy dyplomowej oraz wszelkie inne (zob. katalog online: https://chamo.kul.pl/search/query… Większość (2/3) księgozbioru nie jest widoczna w katalogu online. Zapytania prosimy kierować na adres : biblioteka@stalwol,pl, 158424889 oraz dane teleadresowe na stronie Biblioteki: http://www.bu.kul.pl/dane-teleadresowe,art_78817.html
 
Materiały szkoleniowe online

 


Uwaga! 

 

Szanowni Państwo Pracownicy Naukowi ,

w związku z koniecznością prowadzenia zdalnego nauczania istnieje możliwość zamawiania skanów potrzebnych podręczników i publikacji naukowych.

Pracownicy naukowi mogą składać zamówienia za pomocą poniżej zamieszczonego formularza:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=d3IxvnI2f0iPaCBZrZC0NSbi4Kmw-ttPtAaCoGtRI2lUMkpVM0NFUTU3MERLWUxVQTJBU1VZQ0hOWi4u

który znaleźć można w aktualnościach na e-kul

https://e.kul.pl/qlaktual.html?op=1&zid=45515&start=20&stop=58&li=

 

 


 

Zachęcamy do korzystania z aktualnie dostępnych Baz danych

(WARTO ZAPOZNAĆ SIĘ Z ZASOBEM NOWYCH BAZ DANYCH)

 

Przypominamy o możliwości korzystania z elektronicznych wersji podręczników i monografii dostępnych w sieci e-kul poprzez ibuk Libra

 

Wykaz (w formie pdf)

 

link do logowania ibuk Libra

 

 

 

W dziale Nowości zamieściliśmy wykaz ponad trzystu wrześniowych nabytków książkowych. Zapraszamy do korzystania do Biblioteki :)

 

Pod poniższym linkiem użytkownicy sieci KUL mogą zapoznać się z tytułami najnowszych Książek elektronicznych:

książki elektroniczne

 


 

Zapraszamy do obejrzenia filmu o Bibliotece (zob. link)

 

 

Dziękujemy Pracownicom Biblioteki WNIT :)  :  Lucynce J. za nagrywanie, Basi M. za tekst po polsku i tłumaczenie na j. angielski oraz Izie J. za występ i montowanie   :)

 


Zapraszamy do zapoznania się z artykułem

na temat Biblioteki Uniwersyteckiej KUL w Stalowej Woli

 

 


 

Zob. AKTUALNOŚCI NA STRONIE BIBLIOTEKI UNIWERSYTECKIEJ KUL W LUBLINIE

 


Zdalny dostęp do e-zasobów - baz danych, książek i czasopism elektronicznych

 

Szanowni Państwo,
Przypominamy o możliwości korzystania z baz danych, czasopism i książek elektronicznych na komputerach poza siecią uniwersytecką - jest to możliwe dzięki systemowi HAN, który funkcjonuje na Uniwersytecie od trzech lat.

 

Instrukcja zdalnego dostępu

 

Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

 

 


Studenci Filii KUL w Stalowej Woli (którzy jeszcze nie dokonali tej procedury) proszeni są o uruchomienie swego konta bibliotecznego na platformie e-kul.

Instrukcja tworzenia konta bibliotecznego na e-kul. 

 


 

W Czytelni Czasopism czekają na Państwa znaczne zmiany w postaci wielu nowych tytułów czasopism, głównie o tematyce technicznej.

 

Oprócz czasopism z prenumeraty regularnie otrzymujemy je również z egzemplarza obowiązkowego, za co dziękujemy macierzystej Bibliotece Uniwersyteckiej KUL w Lublinie :)

 

Od października 2020 dostępne będą też tytuły naukowych czasopism dla kierunku Dietetyka

 

Więcej [+]

 

Zapraszamy do Czytelni Czasopism :)

 


Szanowni Państwo,

BU KUL  uprzejmie przypomina, że od początku 2018 r. ze wszystkich naukowych baz danych korzystać można poprzez system HAN (dawniej przydzielane hasła tracą definitywnie ważność).

Warunkiem dostępu jest aktywne konto biblioteczne (kontakt z Wypożyczalnią pod numerem tel. 445-31-25).

Logowanie jest możliwe przez Primo Ex Libris ze strony głównej Biblioteki lub przez e-kul (zakładka Primo    lub    zasoby www): http://www.bu.kul.pl/zdalny-dostep-do-zasobow-elektronicznych-poprzez-system-han,art_65560.html 


Artykuł o Bibliotece Uniwersyteckiej KUL w Stalowej Woli

na oficjalnym portalu Miasta Stalowej Woli


 

 

Szanowni Czytelnicy

 

Polecamy cyfrową wypożyczalnię międzybiblioteczną

książek i czasopism ACADEMICA

 

(link poniżej)

 

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z CYFROWEJ WYPOŻYCZALNI

W BIBLIOTECE UNIWERSYTECKIEJ KUL  W STALOWEJ WOLI

 

 

 

 

Biblioteka rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku jako Biblioteka Filii WNS KUL. W zbiorach biblioteki zgromadzonych jest 52 530  woluminów wydawnictw zwartych oraz 2 628  woluminów wydawnictw ciągłych, ogółem 55 158 vol. (stan na 31.12.2018 r.). Biblioteka gromadzi literaturę fachową i podręczniki kierunkowe z dziedziny ekonomii, pedagogiki, prawa, socjologii, pracy socjalnej oraz podręczniki do nauki języków obcych. Od 2008 roku rozpoczęto tworzenie księgozbioru z zakresu inżynierii środowiska, a od roku 2015 z zakresu inżynierii materiałowej

 

W zasobach księgozbioru podręcznego użytkownicy mają do dyspozycji ponad 2300 woluminów słowników, encyklopedii, leksykonów, atlasów i albumów oraz podstawowych podręczników.

 

Biblioteka prenumeruje na bieżąco 20 tytułów czasopism polskich i 2 tytuły czasopism w językach obcych (angielskim i niemieckim), ponadto z egzemplarza obowiązkowego otrzymuje ponad sto tytułów czasopism naukowych i technicznych.

 


 

SZANOWNI CZYTELNICY, OD LISTOPADA 2015 R. DO ZASOBÓW WIDOCZNYCH W KATALOGU ON-LINE BU KUL, DODAWANE SĄ PUBLIKACJE ZE ZBIORÓW NASZEJ BIBLIOTEKI. ICH ZAMAWIANIE MOŻLIWE JEST POPRZEZ KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI UNIWERSYTECKIEJ KUL ORAZ TRADYCYJNIE: ZA POMOCĄ KARTKOWEGO REWERSU, NA MIEJSCU W BIBLIOTECE.

 

 

 

Autor: Krzysztof Soja
Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021, godz. 08:57 - Joanna Kopacz