Za nami już kolejne Zajęcia z psychologiem. Tym razem o tematyce Wprowadzenie do Nonviolent Communication, NVC - Porozumienie bez przemocy
NVC
 
Zapraszamy na kolejne :)
 

12 grudnia 2018 r. po godz. 10.00 dr Joanna Nastalska-Wiśnicka kierownik  Oddziału Informacji Naukowej Biblioteki  Uniwersyteckiej  KUL  w  Lublinie przeprowadziła szkolenie w Bibliotece WZ KUL w Stalowej Woli w zakresie promocji pracy i badań naukowych w oparciu o bibliograficzne i bibliometryczne bazy danych. Uczestnicy, m.in. studenci i naukowcy, zapoznali się informacjami z dziedzin:

 

· pomoc w uzyskaniu identyfikatora naukowca (ORCID, SCOPUS ID, ResearcherID);

· pomoc promowaniu własnego dorobku m.in. poprzez zakładanie kont w serwisach społecznościowych dla naukowców (np. Academia.edu, ResearchGate, Google Scholar);

· wyszukiwanie i wyliczanie wskaźników bibliometrycznych (Impact Factor, Indeks Hirscha, SIF, SJR, SNIP) na podstawie baz Web of Science, SCOPUS oraz innych baz o charakterze referencyjnym (np. Google Scholar, CEJSH, Pol-Index);

· poradę na temat jak i gdzie publikować (strategia wyboru czasopisma – nowe wytyczne wg Ustawy 2.0).

 

Ponadto:

 

· pomoc w korzystaniu z zasobów elektronicznych (zasady korzystania z multiwyszukiwarki PRIMO oraz poszczególnych baz danych);

· pomoc w tworzeniu warsztatu bibliograficznego;

· prezentacja usług i zasobów bibliotecznych;

· wskazanie na możliwości pracy z dokumentami elektronicznymi – pobieranie artykułów, książek oraz inne sposoby efektywnego wykorzystania dostępnych zasobów.

 

Zapraszamy na kolejne szkolenia do Biblioteki WZ KUL.

 

Oto kilka zdjęć z odbytych zajęć

 


 

Pierwsze zajęcia z psychologiem kpt. Tomaszem Korczyńskim (starszym psychologiem Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim) odbyły się 11 grudnia 2018 r. w Bibliotece WZ KUL w Stalowej Woli (gmach Biblioteki Międzyuczelnianej, ul. ks. J. Popiełuszki 10; 1 p., sala 1.10 - czytelnia rękopisów) od godziny 9.00. 

 

Było to jednodniowe szkolenie z certyfikatem, dotyczące pracy ze sprawcami i ofiarami przemocy - wprowadzenie do terapii Stop Przemocy (wprowadzenie do Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach). Więcej informacji i fotografie na grupie fb "Zajęcia z psychologiem".
 
Zapraszamy na kolejne. Zapisy dr Joanna Kopacz (696 587 955 lub jkopacz@o2.pl)
 
 

 


Zapraszamy na wystawę o św. Mikołaju z Miry i zwyczajach mikołajkowych na świecie.
Wizerunki z opisami i ciekawe artefakty są wystawione w dziale zamawiania książek w Bibliotece WZ KUL w Stalowej Woli.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć promującej wystawę
 
Więcej [+]
 

Zapraszamy do obejrzenia ciekawej wystawy
"Wizerunki Maryi według wezwań"
 
zachęcamy do przeczytania artykułu na temat obrazków sakralnych
 
zachęcamy też do obejrzenia galerii z wybranymi detalami promującymi wystawę
 
Więcej [+]
 

Materiały są wystawione w czytelni Biblioteki WZ KUL w Stalowej Woli do końca stycznia 2018 roku. 


Eksponaty udostępniła Biblioteka Diecezjalna w Sandomierzu.

 

Serdecznie dziękujemy: za udostępnienie ks. dr. Piotrowi Tylcowi - Dyrektorowi Biblioteki Diecezjalnej, p. Dorocie Rejman z Biblioteki Diecezjalnej oraz ks. Stanisławowi Gurbie za dostarczenie eksponatów.


 

W listopadzie zapraszamy do Biblioteki WZ KUL do obejrzenia wystawy o tematyce niepodległościowej i 100-Lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

 

             

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć adaptacyjnych dla studentów 1 roku inżynierii materiałowej i inżynierii środowiska przeprowadzonych w Bibliotece WZ KUL w Stalowej Woli w dniach 02.10.18 i 03.10.18.

 

Więcej [+]

  Studentom   pierwszego   roku   życzymy   wszelkiego   powodzenia !!!  


Rok 2018 jest Rokiem Zbigniewa Herberta. W październiku zapraszamy do Biblioteki WZ KUL do obejrzenia wystawy publikacji poświęconej Zbigniewowi Herbertowi. Oto kilka fotografii wystawy:

 

1   4   5   3  2   6   7   8

 

 


Dwie godziny dla świata ciszy

Relacja z warsztatów języka migowego "Zrozumieć człowieka niesłyszącego" w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki - w dniu 20 września

Dr Joanna Kopacz – kierownik projektu

Relacja w TVK Stella - TUTAJ

 

Relacja w TVM - TUTAJ

 

Relacja w Tygodniku Sztafeta - TUTAJ

 

Relacja w Sandomierskim Gościu Niedzielnym - TUTAJ

 

Relacja na Stronie Diecezji Sandomierskiej - TUTAJ

Relacja na stronie http://effatha.diecezjasandomierska.pl - TUTAJ

 

Relacja fotograficzna z pierwszego dnia warsztatów (w dniu 21 września):

 

1   2   3   4   5   6   7   7   8      10   

 

 

Relacja z drugiego dnia warsztatów języka migowego (w dniu 21 września):

 

 

2 edycja - wspólne         

zapraszamy do obejrzenia filmu promującego warsztaty

Film promujący warsztaty w TVK Stella TUTAJ

http://www.tvkstella.pl/news/fullnews.php?fn_id=6675

 

warsztaty języka migowego

 

plakat

 

we wrześniu zapraszamy do obejrzenia wystawy książek na temat Polskiego Języka Migowego (ostatnia niedziela września to Międzynarodowy Dzień Głuchych)

zapraszamy do rejestracji na warsztaty Polskiego Języka Migowego "Zrozumieć człowieka niesłyszącego" w dniach 20 i 21 września (ilość miejsc ograniczona)

 

wystawa wrzesień 2018  wrzesień 2018wrzesień 2018  wrzesień

 


Relacja z dwugodzinnego pokazu multimedialnego

Agnieszka Gajewska - kierownik projektu

Dnia 19.09.2018 r. w Stalowej Woli w Bibliotece Międzyuczelnianej odbył się dwugodzinny pokaz multimedialny ,w ramach XV Lubelskiego Festiwalu Nauki pod tytułem " Wyprawa rowerowa na Ural, do miejsca zesłania Ojca, wspomnienia Ojca, wspomnienia córki ".

 

Agnieszka Martinka córka Zdzisława Martinki żołnierza Armii Krajowej, Majora Wojska Polskiego, lekarza, więźnia łagrów na Uralu, zorganizowała wyprawę rowerową na Ural , do miejsca zesłania jej ojca. Pojechała tam z potrzeby serca. Była to dla niej niezwykle piękna i wzruszająca podróż. Chciała odnaleźć szachtę numer cztery, kopalnię węgla kamiennego, łagier do którego został zesłany jej tata i miliony jemu podobnych. Przebyła ponad pięć tysięcy kilometrów po to by oddać im hołd.

 

Agnieszka Martinka zorganizowała wyprawę w sześćdziesiątą rocznicę powrotu jej taty z zesłania. Uczestnikami tej wyprawy były oprócz Agnieszki jeszcze dwie inne osoby Tomasz Świątek z Krosna i Agnieszka Koper z Poznania. Żadna z tych osób wcześniej się nie znała połączyła ich wspólna wyprawa rowerowa, która trwała 41 dni. Na Ural udali się szlakiem powrotu taty z radzieckich łagrów przez : Lublin, Ogrodniki, Wilno, Moskwę, Niżny Nowogród, Perm, Kizieł, Połowinkę, Gubachę, Nagorną, Białą Podlaską. Trasę zakończyła po drugiej stronie Uralu, w Azji.

 

Oglądaliśmy zdjęcia z drogi na wschód. Z zaciekawieniem i w skupieniu słuchaliśmy Agnieszki jak opowiadała nam historię życia i tułaczki swojego taty. Poznaliśmy historię odwiedzanych miast i wsi, kulturę ludzi tam mieszkających. Dowiedzieliśmy się że byli oni bardzo życzliwi, z chęcią przyjmowali ich do swoich domów, gościli ich i opowiadali im o swoim życiu.

 

Najwięcej czasu swojego przekazu Agnieszka poświęciła kopalni węgla, miejsca w którym był jej tata. Szlak rowerowy tak wyznaczyła by przebiegał przez pomniki pamięci kaźni Polaków w Ostaszkowie i w Miednoje. Chciała przekazać młodym ludziom z których większość żyje " tak łatwo i wygodnie " aby pamiętali o tych co ginęli " abyśmy - ty i ja - mogli żyć ".

 

W pokazie wzięło udział 60 osób. Słuchaczami byli uczniowie ze szkół podstawowych, stowarzyszenia rowerowe, stowarzyszenia emerytów, studenci, bibliotekarze, mieszkańcy miasta i zaproszeni goście. Po pokazie uczniowie zadawali pytania na teman zorganizowania wyprawy rowerowej, natomiast starsi pytali o miejsca zesłania, ponieważ tam byli też ich najbliżsi.

 

Agnieszka Martinka wszystkich nas oczarowała swoim pokazem, zapamiętamy ją jako wielkiego podróżnika, człowieka z pasją i wielką patriotkę. Zasługuje niewątpliwie na niejedną pochwałę. Oprócz wyprawy rowerowej na Ural, jest pionierką wyprawy rowerowej wokół jeziora Wiktorii w Afryce. Przejechała rowerem przez Kenię, Tanzanię i Ugandę. Jest zdobywczynią Kilimandżaro i Kenii, autorką reportaży i  afrykańskiego dziennika podróży " Szybszy niż lew ", pierwszą w Polsce laureatką nagrody Johnnie Walker Keep Walking Award - za pasję i odważne zrealizowanie marzenia. 

 

Książka Agnieszki Martinki pt. Połowinka znajduje się w zasobach Biblioteki WZ KUL. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

 

Relacja fotograficzna:

 

1    5       6              7            8                

 

 

Połowinka

 

więcej informacji: (tutaj)

 


Na wakacjach gościliśmy grupę młodzieży z Żółkwi w obwodzie Lwowskim na Ukrainie

Pozdrawiamy Anastazję, Wiktorię, Julię, Jarynę, Olę, Anastazję, Walerię, Władysława i Maksyma :)

 

     


Wakacje

W lipcu i sierpniu zapraszamy do lektury książek o tematyce wakacyjnej.

Użytkownikom Biblioteki WZ KUL i Przyjaciołom życzymy udanego wypoczynku !

 

wakacje     wakacje     

 

wakacje     wakacje

 

 


Oblicze Boga w tajemnicach Bożego Narodzenia i Zmartwychwstania Pańskiego

kolekcja  santini ze zbiorów Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli

 

Zapraszamy na wystawę w holu Biblioteki WZ KUL w Stalowej Woli (1 p. Biblioteki Międzyuczelnianej)

 

Z okazji 40-lecia wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową zapraszamy do obejrzenia wystawy przedstawiającej unikalny zbiór: obrazki związane ze świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Są to tzw. santini wydawane przez Tipografia Poliglotta Vaticana przez 26 lat - cały okres pontyfikatu Jana Pawła II. Opatrzone są świątecznymi życzeniami papieża (po polsku lub po łacinie) oraz facsimile jego podpisu.

Prezentowane w holu Biblioteki WZ KUL papieżana pochodzą ze zbioru ks. dr. Jacka Uliasza obecnie Dyrektora oraz wykładowcy w Instytucie Teologicznym Archidiecezji Lwowskiej we Lwowie-Brzuchowicach, który w latach 1992-94 był wikariuszem w Bazylice Konkatedralnej w Stalowej Woli.

Kolekcja powstała w latach studiów ks. J. Uliasza w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim 1995-1999. Skompletowana została dzięki życzliwości ks. prał. Mieczysława Mokrzyckiego –  ówczesnego sekretarza Jana Pawła II.

W latach 2000-2005 kolekcja była wystawiana w różnych miejscach Polski. Jej zawartość stała się okazją do wydania w Rzeszowie książki pt. „Oblicze Boga”.

Całość ekspozycji dopełnienia stała wystawa santini w Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli (budynek obok Bazyliki Konkatedralnej).

Otwarcie wystawy stałej będzie miało miejsce podczas Nocy Muzeów w dniu 19 maja 2018 roku o godz. 19.00.

Dziękujemy ks. Stanisławowi Gurba za udostępnienie fragmentu kolekcji ze zbiorów Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli (sgurba112@gmail.com, 663212770)

 

film o wystawie na kanale YouTube 

 

Więcej [+]

 


Wystawa o historii WZ KUL i historii biblioteki WZ KUL

W maju i czerwcu zachęcamy do obejrzenia wystawy w Bibliotece WZ KUL na temat historii Biblioteki i historii Wydziału Zamiejscowego KUL

Więcej [+]

 


 

AKCJA (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA

 

W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pracownice Biblioteki WZ KUL w Stalowej Woli zachęcają do udziału w akcji (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA

 

Zachęcamy do przesyłania do 15 maja swych zdjęć z ulubioną książką na nasz adres biblioteka@stalwol.pl Opublikujemy je na stronie Biblioteki WZ KUL. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej [+]


Wystawa Światowy Dzień Praw Autorskich (kwiecień 2018)

Więcej [+]

 


 

Wystawa Żołnierze Wyklęci (marzec 2018)

 

Więcej [+]

 


 

Wystawa Miłość niejedno ma imię (luty 2018)

 

 


 

2018 Rokiem Arcybiskupa Tokarczuka

 

Więcej [+]

 


 

ks. prof. dr hab. Marian Wolicki

 

 

W Bibliotece WZ KUL prezentowana była wystawa poświęcona ks. prof. dr hab. Marianowi Wolickiemu - wieloletniemu dziekanowi stalowowolskiego Wydziału Zamiejscowego KUL.

 

 

 


 

Wystawa kart świątecznych - Boże Narodzenie 2017

 

W adwencie i w okresie Bożego Narodzenia 2017 w holu biblioteki prezentowana była atrakcyjna wystawa kart świątecznych o tematyce Bożego narodzenia udostępniona ze zbiorów Biblioteki Diecezjalnej w Sandomierzu.

 

Więcej [+]

 

 


 

Różańce na misje (listopad 2017)

 

W listopadzie 2017 roku Biblioteka zaangażowała się w akcję Różańce na misje organizowaną przez Muzeum Kardynała Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej

 

 


 

Festiwal Nauki w Bibliotece (25-29 września 2017)

 

Więcej [+]

 


 

Wystawa o Kardynale Adamie Kozłowieckim SJ

 

W czerwcu 2017 roku w holu Biblioteki WZ KUL prezentowana była wystawa o pochodzącym z Huty Komorowskiej misjonarzu jezuicie kard. Adamie Kozłowieckim udostępniona przez Muzeum Kardynała Kozłowieckiego.

 

 


 

Bookcrossing w holu Biblioteki WZ KUL

 

Więcej [+]

 


 

Biblioteka WZ KUL w fotografii

 

Więcej [+]

                          


 

Przeprowadzka Biblioteki WZ KUL

 

Zdjęcia z przenoszenia księgozbioru z budynku Biblioteki WZ KUL w Stalowej Woli przy ul. ks. J. Popiełuszki 6 do budynku Biblioteki Międzyuczelnianej przy ul. ks. Popiełuszki 10. Zdjęcia autorstwa Małgorzaty Gędek - ówczesnej kierowniczki Biblioteki 

Więcej [+]

 

Autor: Joanna Kopacz
Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019, godz. 18:17 - Joanna Kopacz