Na wakacjach gościliśmy grupę młodzieży z Żółkwi w obwodzie Lwowskim na Ukrainie

Pozdrawiamy Anastazję, Wiktorię, Julię, Jarynę, Olę, Anastazję, Walerię, Władysława i Maksyma :)

 

     


Wakacje

W lipcu i sierpniu zapraszamy do lektury książek o tematyce wakacyjnej.

Użytkownikom Biblioteki WZ KUL i Przyjaciołom życzymy udanego wypoczynku !

 

wakacje     wakacje     

 

wakacje     wakacje

 

 


Oblicze Boga w tajemnicach Bożego Narodzenia i Zmartwychwstania Pańskiego

kolekcja  santini ze zbiorów Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli

 

Zapraszamy na wystawę w holu Biblioteki WZ KUL w Stalowej Woli (1 p. Biblioteki Międzyuczelnianej)

 

Z okazji 40-lecia wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową zapraszamy do obejrzenia wystawy przedstawiającej unikalny zbiór: obrazki związane ze świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Są to tzw. santini wydawane przez Tipografia Poliglotta Vaticana przez 26 lat - cały okres pontyfikatu Jana Pawła II. Opatrzone są świątecznymi życzeniami papieża (po polsku lub po łacinie) oraz facsimile jego podpisu.

Prezentowane w holu Biblioteki WZ KUL papieżana pochodzą ze zbioru ks. dr. Jacka Uliasza obecnie Dyrektora oraz wykładowcy w Instytucie Teologicznym Archidiecezji Lwowskiej we Lwowie-Brzuchowicach, który w latach 1992-94 był wikariuszem w Bazylice Konkatedralnej w Stalowej Woli.

Kolekcja powstała w latach studiów ks. J. Uliasza w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim 1995-1999. Skompletowana została dzięki życzliwości ks. prał. Mieczysława Mokrzyckiego –  ówczesnego sekretarza Jana Pawła II.

W latach 2000-2005 kolekcja była wystawiana w różnych miejscach Polski. Jej zawartość stała się okazją do wydania w Rzeszowie książki pt. „Oblicze Boga”.

Całość ekspozycji dopełnienia stała wystawa santini w Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli (budynek obok Bazyliki Konkatedralnej).

Otwarcie wystawy stałej będzie miało miejsce podczas Nocy Muzeów w dniu 19 maja 2018 roku o godz. 19.00.

Dziękujemy ks. Stanisławowi Gurba za udostępnienie fragmentu kolekcji ze zbiorów Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli (sgurba112@gmail.com, 663212770)

 

film o wystawie na kanale YouTube 

 

Więcej [+]

 


Wystawa o historii WZ KUL i historii biblioteki WZ KUL

W maju i czerwcu zachęcamy do obejrzenia wystawy w Bibliotece WZ KUL na temat historii Biblioteki i historii Wydziału Zamiejscowego KUL

Więcej [+]

 


 

AKCJA (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA

 

W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pracownice Biblioteki WZ KUL w Stalowej Woli zachęcają do udziału w akcji (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA

 

Zachęcamy do przesyłania do 15 maja swych zdjęć z ulubioną książką na nasz adres biblioteka@stalwol.pl Opublikujemy je na stronie Biblioteki WZ KUL. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej [+]


Wystawa Światowy Dzień Praw Autorskich (kwiecień 2018)

Więcej [+]

 


 

Wystawa Żołnierze Wyklęci (marzec 2018)

 

Więcej [+]

 


 

Wystawa Miłość niejedno ma imię (luty 2018)

 

 


 

2018 Rokiem Arcybiskupa Tokarczuka

 

Więcej [+]

 


 

ks. prof. dr hab. Marian Wolicki

 

 

W Bibliotece WZ KUL prezentowana była wystawa poświęcona ks. prof. dr hab. Marianowi Wolickiemu - wieloletniemu dziekanowi stalowowolskiego Wydziału Zamiejscowego KUL.

 

 

 


 

Wystawa kart świątecznych - Boże Narodzenie 2017

 

W adwencie i w okresie Bożego Narodzenia 2017 w holu biblioteki prezentowana była atrakcyjna wystawa kart świątecznych o tematyce Bożego narodzenia udostępniona ze zbiorów Biblioteki Diecezjalnej w Sandomierzu.

 

Więcej [+]

 

 


 

Różańce na misje (listopad 2017)

 

W listopadzie 2017 roku Biblioteka zaangażowała się w akcję Różańce na misje organizowaną przez Muzeum Kardynała Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej

 

 


 

Festiwal Nauki w Bibliotece (25-29 września 2017)

 

Więcej [+]

 


 

Wystawa o Kardynale Adamie Kozłowieckim SJ

 

W czerwcu 2017 roku w holu Biblioteki WZ KUL prezentowana była wystawa o pochodzącym z Huty Komorowskiej misjonarzu jezuicie kard. Adamie Kozłowieckim udostępniona przez Muzeum Kardynała Kozłowieckiego.

 

 


 

Bookcrossing w holu Biblioteki WZ KUL

 

Więcej [+]

 


 

Biblioteka WZ KUL w fotografii

 

Więcej [+]

                          


 

Przeprowadzka Biblioteki WZ KUL

 

Zdjęcia z przenoszenia księgozbioru z budynku Biblioteki WZ KUL w Stalowej Woli przy ul. ks. J. Popiełuszki 6 do budynku Biblioteki Międzyuczelnianej przy ul. ks. Popiełuszki 10. Zdjęcia autorstwa Małgorzaty Gędek - ówczesnej kierowniczki Biblioteki 

Więcej [+]

 

Autor: Joanna Kopacz
Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018, godz. 13:05 - Joanna Kopacz