12 grudnia 2018 r. po godz. 10.00 dr Joanna Nastalska-Wiśnicka kierownik  Oddziału Informacji Naukowej Biblioteki  Uniwersyteckiej  KUL  w  Lublinie przeprowadziła szkolenie w Bibliotece WZ KUL w Stalowej Woli w zakresie promocji pracy i badań naukowych w oparciu o bibliograficzne i bibliometryczne bazy danych. Uczestnicy, m.in. studenci i naukowcy, zapoznali się informacjami z dziedzin:

 

· pomoc w uzyskaniu identyfikatora naukowca (ORCID, SCOPUS ID, ResearcherID);

· pomoc promowaniu własnego dorobku m.in. poprzez zakładanie kont w serwisach społecznościowych dla naukowców (np. Academia.edu, ResearchGate, Google Scholar);

· wyszukiwanie i wyliczanie wskaźników bibliometrycznych (Impact Factor, Indeks Hirscha, SIF, SJR, SNIP) na podstawie baz Web of Science, SCOPUS oraz innych baz o charakterze referencyjnym (np. Google Scholar, CEJSH, Pol-Index);

· poradę na temat jak i gdzie publikować (strategia wyboru czasopisma – nowe wytyczne wg Ustawy 2.0).

 

Ponadto:

 

· pomoc w korzystaniu z zasobów elektronicznych (zasady korzystania z multiwyszukiwarki PRIMO oraz poszczególnych baz danych);

· pomoc w tworzeniu warsztatu bibliograficznego;

· prezentacja usług i zasobów bibliotecznych;

· wskazanie na możliwości pracy z dokumentami elektronicznymi – pobieranie artykułów, książek oraz inne sposoby efektywnego wykorzystania dostępnych zasobów.

 

Zapraszamy na kolejne szkolenia do Biblioteki WZ KUL.

 

Oto kilka zdjęć z odbytych zajęć

 


 

Pierwsze zajęcia z psychologiem kpt. Tomaszem Korczyńskim (starszym psychologiem Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim) odbyły się 11 grudnia 2018 r. w Bibliotece WZ KUL w Stalowej Woli (gmach Biblioteki Międzyuczelnianej, ul. ks. J. Popiełuszki 10; 1 p., sala 1.10 - czytelnia rękopisów) od godziny 9.00. 

 

Było to jednodniowe szkolenie z certyfikatem, dotyczące pracy ze sprawcami i ofiarami przemocy - wprowadzenie do terapii Stop Przemocy (wprowadzenie do Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach). Więcej informacji i fotografie na grupie fb "Zajęcia z psychologiem".
 
Zapraszamy na kolejne. Zapisy dr Joanna Kopacz (696 587 955 lub jkopacz@o2.pl)
 
 

 


Zapraszamy na wystawę o św. Mikołaju z Miry i zwyczajach mikołajkowych na świecie.
Wizerunki z opisami i ciekawe artefakty są wystawione w dziale zamawiania książek w Bibliotece WZ KUL w Stalowej Woli.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć promującej wystawę
 
Więcej [+]
 

Zapraszamy do obejrzenia ciekawej wystawy
"Wizerunki Maryi według wezwań"
 
zachęcamy do przeczytania artykułu na temat obrazków sakralnych
 
zachęcamy też do obejrzenia galerii z wybranymi detalami promującymi wystawę
 
Więcej [+]
 

Materiały są wystawione w czytelni Biblioteki WZ KUL w Stalowej Woli do końca stycznia 2018 roku. 


Eksponaty udostępniła Biblioteka Diecezjalna w Sandomierzu.

 

Serdecznie dziękujemy: za udostępnienie ks. dr. Piotrowi Tylcowi - Dyrektorowi Biblioteki Diecezjalnej, p. Dorocie Rejman z Biblioteki Diecezjalnej oraz ks. Stanisławowi Gurbie za dostarczenie eksponatów.

 Szanowni Czytelnicy

 

Polecamy cyfrową wypożyczalnię międzybiblioteczną

książek i czasopism ACADEMICA

 

(link poniżej)

 

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z CYFROWEJ WYPOŻYCZALNI

W BIBLIOTECE WZ KUL W STALOWEJ WOLI

 

 

 

Zdalny dostęp do e-zasobów - baz danych, książek i czasopism elektronicznych

 

Szanowni Państwo,
Przypominamy o możliwości korzystania z baz danych, czasopism i książek elektronicznych na komputerach poza siecią uniwersytecką - jest to możliwe dzięki systemowi HAN, który funkcjonuje na Uniwersytecie od trzech lat.

 

Instrukcja zdalnego dostępu

 

Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

 


 

 

 

Od 1 lutego 2018 roku Studenci WZPiNoS KUL w Stalowej Woli (którzy jeszcze nie dokonali tej procedury) proszeni są o uruchomienie swego konta bibliotecznego na platformie e-kul.

Instrukcja tworzenia konta bibliotecznego na e-kul. 

 


 

Biblioteka rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku jako Biblioteka Filii WNS KUL. W zbiorach biblioteki zgromadzonych jest 52 531 tys. woluminów wydawnictw zwartych oraz 2 568 tys. woluminów wydawnictw ciągłych (stan na 30.09.2018 r.). Biblioteka gromadzi literaturę fachową i podręczniki kierunkowe z dziedziny ekonomii, pedagogiki, prawa, socjologii, pracy socjalnej oraz podręczniki do nauki języków obcych. Od 2008 roku rozpoczęto tworzenie księgozbioru z zakresu inżynierii środowiska, a od roku 2015 z zakresu inżynierii materiałowej

 

W zasobach księgozbioru podręcznego użytkownicy mają do dyspozycji ponad 2300 woluminów słowników, encyklopedii, leksykonów, atlasów i albumów oraz podstawowych podręczników.

 

Biblioteka prenumeruje na bieżąco 43 tytuły czasopism polskich i 2 tytuły czasopism w językach obcych (angielskim i niemieckim).

 


 

SZANOWNI CZYTELNICY, OD LISTOPADA 2015 R. DO ZASOBÓW WIDOCZNYCH W KATALOGU ON-LINE BU KUL, DODAWANE SĄ PUBLIKACJE ZE ZBIORÓW NASZEJ BIBLIOTEKI. ICH ZAMAWIANIE MOŻLIWE JEST NADAL WYŁĄCZNIE ZA POMOCĄ KARTKOWEGO REWERSU, NA MIEJSCU W BIBLIOTECE.

 

 

 

 

 

 

Autor: Krzysztof Soja
Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018, godz. 15:09 - Joanna Kopacz