Zapraszamy do zapoznania się z artykułem

na temat Biblioteki naszego Wydziału KUL


Od 1 lutego 2020 roku
decyzją Jego Magnificencji Rektora KUL obowiązującą jest nazwa biblioteki:
 
Biblioteka Wydziału Nauk Inżynieryjno-Technicznych w Stalowej Woli
 

 

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o ponownym otwarciu dla KUL dostępu testowego do części matematycznej elektronicznych kolekcji wydawnictwa DUKE UNIVERSITY PRESS.

Z baz można korzystać w sieci KUL oraz zdalnie w dniach 14.02. - 6.04.2020.

Część matematyczna (Project Euclid + Duke Mathematical Journal + kolekcja MSP): http://buhan.kul.pl/han/dukemath/
Duke Math: http://buhan.kul.pl/han/dukemjournal/

Zapraszamy do testowania

 


Zapraszamy na warsztat i szkolenie :) Prosimy o zgłaszanie udziału (joanko@kul.pl)

 

 

 

 


 

Drodzy Przyjaciele,

bardzo prosimy o wsparcie finansowe działalności Biblioteki poprzez przekazanie 1%,

koniecznie z dopiskiem na cele szczegółowe,

tj. na Bibliotekę Uniwersytecką KUL

 
 
 

 

 

Zachęcamy do lektury Encyklopedii 100-lecia KUL. Jest w niej wiele haseł poświęconych Wydziałowi KUL w Stalowej Woli.

 


 


Biblioteka Wydziału Nauk Inżynieryjno-Technicznych po raz kolejny gościła młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Stalowej Woli. Uczniowie wraz ze swoimi  nauczycielami wysłuchali wykładu przygotowanego przez pracownicę biblioteki Izabelę Janiec na temat życia i twórczości polskiej noblistki w dziedzinie literatury – Olgi Tokarczuk. Po wykładzie mogli sprawdzić zdobytą wiedzę, biorąc udział w quizie z nagrodami. Zostali również zapoznani z dostępnymi kierunkami studiów na stalowowolskim wydziale KUL, gdyż już niebawem, po zdanych egzaminach maturalnych, czeka ich wybór dalszej drogi kształcenia. Poznany dorobek pisarski noblistki z pewnością poszerzy ich spojrzenie na literaturę współczesną.

 

            Biblioteka zaprasza chętne szkoły do udziału w tym wykładzie. Istnieje możliwość umówienia się i ustalenia dogodnego terminu. 

 


 

Od 6 lutego serdecznie zapraszamy na wystawę pt. Pan Tyrmand (autor wystawy: Lucyna Jestal)

 


4 lutego w Bibliotece Wydziału Nauk Inżynieryjno-Technicznych w Stalowej Woli gościliśmy 50-osobową grupę członków Akademii Seniora z Grębowa.

 

Goście wysłuchali wykładu na temat „Historii książki od glinianych tabliczek do e-booków”. Prezentacja ubogacona była fotografiami cennych zbiorów Biblioteki Diecezjalnej w Sandomierzu. Członków Akademii zainteresowały m.in. bezcenne bogato iluminowane średniowieczne  rękopisy, cenne inkunabuły, kodeksy ksylograficzne, różne formy opraw, a także możliwości i zalety korzystania z e-booków oraz różnordność publikacji elektronicznych dostępnych w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL.

 

Członkowie Akademii żywo interesowali się ofertą dydaktyczną WNIT w Stalowej Woli. Dla swych rodzin otrzymali materiały promocyjne, a także wyczerpująco zostali zapoznani z aktualnymi kierunkami kształcenia na Wydziale Nauk Inżynieryjno-Technicznych oraz z zasobami książkowymi i elektronicznymi Biblioteki.  

 

Więcej [+]

 


 

 

 

Zasoby ACADEMICA

dostępne są na terminalu

 

w Bibliotece WNIT w Stalowej Woli

Przypominamy :) Polecamy  :)   Zapraszamy  :)

 


S

 

Studenci Wydziału KUL w Stalowej Woli (którzy jeszcze nie dokonali tej procedury) proszeni są o uruchomienie swego konta bibliotecznego na platformie e-kul.

Instrukcja tworzenia konta bibliotecznego na e-kul. 

 

 

 


 

Informacja dla Czytelników piszących prace dyplomowe i naukowe:

 

dziś dotarła kolejna partia  najnowszych publikacji metodycznych.

Zapraszamy d Biblioteki WNIT :)

 

 Informujemy o nowych kierunkach studiów

na naszym Wydziale Nauk Inżynieryjno-Technicznych

 

zarówno na stacjonarną dietetykę, jak i na studnia podyplomowe

 

więcej informacji

 

Więcej [+]

 


W Czytelni Czasopism czekają na Państwa znaczne zmiany w postaci wielu nowych tytułów czasopism, głównie o tematyce technicznej.

 

Oprócz czasopism z prenumeraty regularnie otrzymujemy je również z egzemplarza obowiązkowego, za co dziękujemy macierzystej Bibliotece Uniwersyteckiej KUL w Lublinie :)

 

Więcej [+]

 

Zapraszamy do Czytelni Czasopism :)

 


Szanowni Czytelnicy

informujemy, że większość dezyderatów, które wpłynęły od naukowców i studentów Wydziału Nauk Inżynieryjno-Technicznych została zrealizowana

 

Większość będzie dostępna w styczniu

 

 ***

 

Ponadto zachęcamy do zapoznania się z grudniowymi nabytkami 

książkowymi i nowymi tytułami czasopism dostępnymi w czytelni Biblioteki WNIT

 

 


 

Szanowni Państwo,

BU KUL  uprzejmie przypomina, że od początku 2018 r. ze wszystkich naukowych baz danych korzystać można poprzez system HAN (dawniej przydzielane hasła tracą definitywnie ważność).

Warunkiem dostępu jest aktywne konto biblioteczne (kontakt z Wypożyczalnią pod numerem tel. 445-31-25).

Logowanie jest możliwe przez Primo Ex Libris ze strony głównej Biblioteki lub przez e-kul (zakładka Primo    lub    zasoby www): http://www.bu.kul.pl/dostep-do-zasobow-elektronicznych-poprzez-han,art_65560.html 


Artykuł o Bibliotece Wydziału KUL

na oficjalnym portalu Miasta Stalowej Woli

 


 

 

Szanowni Czytelnicy

 

Polecamy cyfrową wypożyczalnię międzybiblioteczną

książek i czasopism ACADEMICA

 

(link poniżej)

 

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z CYFROWEJ WYPOŻYCZALNI

W BIBLIOTECE WNIT  W STALOWEJ WOLI

 

 

 

Zdalny dostęp do e-zasobów - baz danych, książek i czasopism elektronicznych

 

Szanowni Państwo,
Przypominamy o możliwości korzystania z baz danych, czasopism i książek elektronicznych na komputerach poza siecią uniwersytecką - jest to możliwe dzięki systemowi HAN, który funkcjonuje na Uniwersytecie od trzech lat.

 

Instrukcja zdalnego dostępu

 

Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

 


 

Biblioteka rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku jako Biblioteka Filii WNS KUL. W zbiorach biblioteki zgromadzonych jest 52 530  woluminów wydawnictw zwartych oraz 2 628  woluminów wydawnictw ciągłych, ogółem 55 158 vol. (stan na 31.12.2018 r.). Biblioteka gromadzi literaturę fachową i podręczniki kierunkowe z dziedziny ekonomii, pedagogiki, prawa, socjologii, pracy socjalnej oraz podręczniki do nauki języków obcych. Od 2008 roku rozpoczęto tworzenie księgozbioru z zakresu inżynierii środowiska, a od roku 2015 z zakresu inżynierii materiałowej

 

W zasobach księgozbioru podręcznego użytkownicy mają do dyspozycji ponad 2300 woluminów słowników, encyklopedii, leksykonów, atlasów i albumów oraz podstawowych podręczników.

 

Biblioteka prenumeruje na bieżąco 20 tytułów czasopism polskich i 2 tytuły czasopism w językach obcych (angielskim i niemieckim).

 


 

SZANOWNI CZYTELNICY, OD LISTOPADA 2015 R. DO ZASOBÓW WIDOCZNYCH W KATALOGU ON-LINE BU KUL, DODAWANE SĄ PUBLIKACJE ZE ZBIORÓW NASZEJ BIBLIOTEKI. ICH ZAMAWIANIE MOŻLIWE JEST NADAL WYŁĄCZNIE ZA POMOCĄ KARTKOWEGO REWERSU, NA MIEJSCU W BIBLIOTECE.

 

 

 

 

 

 

Autor: Krzysztof Soja
Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020, godz. 09:54 - Joanna Kopacz