Biblioteka WNIT w Stalowej Woli

jest otwarta dla Czytelników od poniedziałku do czwartku 

w godzinach od 10.00 do 17.00,

w piątek od godziny 10.00 do 15.30 

(prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego)

Zamówienia na książki można składać poprzez katalog online

Zachęcamy do korzystania z formularzy BU KUL,

z kontaktu mailowego oraz telefonicznego.

15 8424889    biblioteka@stalwol.pl


 

Informujemy Czytelników, że w zasobach Biblioteki WNIT jest już książka pana Janusza Piechnika pt. Jesteśmy solą tej samej ziemi, królewskiej ziemi.

 

Z opinii Czytelników wiemy, że lektura jest ciekawa, przypomina fakty oraz poszerza posiadaną wiedzę na temat wsi Pławo i dawnej Stalowej Woli.

Dziękujemy Autorowi za pamięć i dar.

 

 


 

Biblioteka WNIT zaprasza na swój profil na Facebooku

 

 


 

Do zbiorów Biblioteki WNIT ofiarowany został najnowszy przewodnik turystyczny po zabytkach, muzeach, terenach o wyjątkowych walorach przyrodniczych, ośrodkach sportu, turystyki i rozrywki Powiatu Niżańskiego.

 

 

Przewodnik "Powiat Niżański w 3 dni. Zaproszenie nie tylko na weekend" otrzymaliśmy od samego redaktora dzieła Janusza Ogińskiego, cenionego regionalisty.

Publikacja jest bardzo starannie i ciekawie opracowana. Mimo niewielkich rozmiarów zawiera wiele informacji o  mało znanych, a bardzo ciekawych obiektach na terenie Powiatu Niżańskiego. np. o działającym w Jeżowem Muzeum Figur Chrystusa Frasobliwego, czy o uroczysku "Szeliga" w okolicach Maziarni, gdzie znajdują się stanowiska rzadkich okazów roślin. 


Dziękujemy Panu Redaktorowi za unikatową publikację, a czytelników zapraszamy  do Biblioteki WNIT do lektury :) 

 


Szanowni Państwo,

zapraszamy na spotkanie online na platformie Teams [2] rozpoczynające oficjalnie nasz wspólny projekt wdrożenia nowego systemu bibliotecznego.


Podczas wydarzenia przedstawione zostaną podstawowe informacje na temat systemu ALMA oraz multiwyszukiwarki PRIMO, działania podejmowane przez zespoły wdrożeniowe, kamienie milowe oraz wszystko to co będzie się działo przez najbliższe miesiące w naszej Bibliotece.


SPOTKANIE ROZPOCZNIE SIĘ SIĘ 7 grudnia o godz. 11.00 i potrwa około 3 godz.

Zapraszamy wszystkich w imieniu Pani Dyrektor BU KUL Katarzyny Kołakowskiej
oraz Pana Wicedyrektora Artura Podsiadłego do licznego udziału.

 

Prosimy o rozpowszechnienie zaproszenia wśród Studentów, Pracowników naszej Uczelni, zaprzyjaźnionych pracowników naukowych, i Osób zainteresowanych.


Spotkanie poprowadzi Tanya Tolubayev Project Manager Lead z firmy Ex Libris

LINK DO SPOTKANIA [2]:
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_Zjc2OTk5MWUtOTk3NC00NDUzLTg0ZDctODY0NmE4OTkyYzM3%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22c598e59c-2e19-4342-a52b-a055a26296c6%22%2c%22Oid%22%3a%2213aa35de-b8c1-4d3a-a7b4-398abf519eea%22%7d


Zapraszamy serdecznie :)

 

 


Większość księgozbioru Biblioteki WNIT nie jest widoczna w katalogu online BU KUL Zapraszamy do korzystania z katalogów na miejscu w Bibliotece
 

Drodzy Czytelnicy Biblioteki WNIT w Stalowej Woli warto odpowiednio wcześniej ustalić z Bibliotekarzem i wypożyczyć w Bibliotece WNIT książki do pracy dyplomowej oraz wszelkie inne (zob. katalog online: https://chamo.kul.pl/search/query… Większość (2/3) księgozbioru nie jest widoczna w katalogu online. Zapytania prosimy kierować na adres : biblioteka@stalwol,pl, 158424889 oraz dane teleadresowe na stronie Biblioteki WNIT: http://www.bu.kul.pl/dane-teleadresowe,art_78817.html
 
Materiały szkoleniowe online

 


Uwaga! 

 

Szanowni Państwo Pracownicy Naukowi ,

w związku z koniecznością prowadzenia zdalnego nauczania istnieje możliwość zamawiania skanów potrzebnych podręczników i publikacji naukowych.

Pracownicy naukowi mogą składać zamówienia za pomocą poniżej zamieszczonego formularza:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=d3IxvnI2f0iPaCBZrZC0NSbi4Kmw-ttPtAaCoGtRI2lUMkpVM0NFUTU3MERLWUxVQTJBU1VZQ0hOWi4u

który znaleźć można w aktualnościach na e-kul

https://e.kul.pl/qlaktual.html?op=1&zid=45515&start=20&stop=58&li=

 

 


 

Zachęcamy do korzystania z aktualnie dostępnych Baz danych

(WARTO ZAPOZNAĆ SIĘ Z ZASOBEM NOWYCH BAZ DANYCH)

 

Przypominamy o możliwości korzystania z elektronicznych wersji podręczników i monografii dostępnych w sieci e-kul poprzez ibuk Libra

 

Wykaz (w formie pdf)

 

link do logowania ibuk Libra

 

 

 

W dziale Nowości zamieściliśmy wykaz ponad trzystu wrześniowych nabytków książkowych. Zapraszamy do korzystania do Biblioteki WNIT :)

 

Pod poniższym linkiem użytkownicy sieci KUL mogą zapoznać się z tytułami najnowszych Książek elektronicznych:

książki elektroniczne

 


 

Zapraszamy do obejrzenia filmu o Bibliotece WNIT (zob. link)

 

 

Dziękujemy Pracownicom Biblioteki WNIT :)  :  Lucynce J. za nagrywanie, Basi M. za tekst po polsku i tłumaczenie na j. angielski oraz Izie J. za występ i montowanie   :)

 


Zapraszamy do zapoznania się z artykułem

na temat Biblioteki naszego Wydziału KUL

 


Biblioteka WNIT posiada bogate zasoby i proponuje na wakacje książki o podróżach,  kulturze,  turystyce. Kontakt: 15 842 48 89

 

 


 

Zob. AKTUALNOŚCI NA STRONIE BIBLIOTEKI UNIWERSYTECKIEJ KUL W LUBLINIE

 


Zdalny dostęp do e-zasobów - baz danych, książek i czasopism elektronicznych

 

Szanowni Państwo,
Przypominamy o możliwości korzystania z baz danych, czasopism i książek elektronicznych na komputerach poza siecią uniwersytecką - jest to możliwe dzięki systemowi HAN, który funkcjonuje na Uniwersytecie od trzech lat.

 

Instrukcja zdalnego dostępu

 

Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

 

 


Studenci Wydziału KUL w Stalowej Woli (którzy jeszcze nie dokonali tej procedury) proszeni są o uruchomienie swego konta bibliotecznego na platformie e-kul.

Instrukcja tworzenia konta bibliotecznego na e-kul. 

 


 

W Czytelni Czasopism czekają na Państwa znaczne zmiany w postaci wielu nowych tytułów czasopism, głównie o tematyce technicznej.

 

Oprócz czasopism z prenumeraty regularnie otrzymujemy je również z egzemplarza obowiązkowego, za co dziękujemy macierzystej Bibliotece Uniwersyteckiej KUL w Lublinie :)

 

Od października 2020 dostępne będą też tytuły naukowych czasopism dla kierunku Dietetyka

 

Więcej [+]

 

Zapraszamy do Czytelni Czasopism :)

 


Szanowni Państwo,

BU KUL  uprzejmie przypomina, że od początku 2018 r. ze wszystkich naukowych baz danych korzystać można poprzez system HAN (dawniej przydzielane hasła tracą definitywnie ważność).

Warunkiem dostępu jest aktywne konto biblioteczne (kontakt z Wypożyczalnią pod numerem tel. 445-31-25).

Logowanie jest możliwe przez Primo Ex Libris ze strony głównej Biblioteki lub przez e-kul (zakładka Primo    lub    zasoby www): http://www.bu.kul.pl/zdalny-dostep-do-zasobow-elektronicznych-poprzez-system-han,art_65560.html 


Artykuł o Bibliotece Wydziału KUL

na oficjalnym portalu Miasta Stalowej Woli


 

 

Szanowni Czytelnicy

 

Polecamy cyfrową wypożyczalnię międzybiblioteczną

książek i czasopism ACADEMICA

 

(link poniżej)

 

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z CYFROWEJ WYPOŻYCZALNI

W BIBLIOTECE WNIT  W STALOWEJ WOLI

 

 

 

 

Biblioteka rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku jako Biblioteka Filii WNS KUL. W zbiorach biblioteki zgromadzonych jest 52 530  woluminów wydawnictw zwartych oraz 2 628  woluminów wydawnictw ciągłych, ogółem 55 158 vol. (stan na 31.12.2018 r.). Biblioteka gromadzi literaturę fachową i podręczniki kierunkowe z dziedziny ekonomii, pedagogiki, prawa, socjologii, pracy socjalnej oraz podręczniki do nauki języków obcych. Od 2008 roku rozpoczęto tworzenie księgozbioru z zakresu inżynierii środowiska, a od roku 2015 z zakresu inżynierii materiałowej

 

W zasobach księgozbioru podręcznego użytkownicy mają do dyspozycji ponad 2300 woluminów słowników, encyklopedii, leksykonów, atlasów i albumów oraz podstawowych podręczników.

 

Biblioteka prenumeruje na bieżąco 20 tytułów czasopism polskich i 2 tytuły czasopism w językach obcych (angielskim i niemieckim), ponadto z egzemplarza obowiązkowego otrzymuje kilkadziesiąt tytułów czasopism naukowych i technicznych.

 


 

SZANOWNI CZYTELNICY, OD LISTOPADA 2015 R. DO ZASOBÓW WIDOCZNYCH W KATALOGU ON-LINE BU KUL, DODAWANE SĄ PUBLIKACJE ZE ZBIORÓW NASZEJ BIBLIOTEKI. ICH ZAMAWIANIE MOŻLIWE JEST POPRZEZ KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI WNIT ORAZ TRADYCYJNIE: ZA POMOCĄ KARTKOWEGO REWERSU, NA MIEJSCU W BIBLIOTECE.

 

 

 

Autor: Krzysztof Soja
Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021, godz. 11:32 - Joanna Kopacz