Szanowni Państwo, 

w związku z zarządzeniem JM Rektora KUL, z dnia 30 marca 2023 r. w sprawie organizacji pracy pracowników niebędących nauczycielami akademickimi w dniach 3-6 kwietnia 2023 r., uprzejmie informujemy, że Wypożyczalnia Miejscowa oraz Czytelnia Główna od poniedziałku 3 kwietnia do środy 5 kwietnia 2023 r. będą czynne w godz. od 9:00 do 15:30; w czwartek 6 kwietnia w godz. od 9.00 do 12:00.

W tym czasie Czytelnia Zbiorów Specjalnych, Informatorium oraz Czytelnia Teologiczno-Filozoficzna będą nieczynne (zbiory tej ostatniej zostaną udostępnione w Czytelni Głównej).  

 

Od wtorku 11 kwietnia 2023 r. Biblioteka będzie otwarta według normalnego porządku. 

 

 


 


 
Szanowni Państwo,
 
uprzejmie informujemy, że dzisiaj (30.03.2023 r.) od godz. 1900 do 31.03.2023 r. do godz. 800 będą trwały prace modernizacyjne. W tym czasie Biblioteka Cyfrowa KUL nie będzie dostępna. 
 
Przepraszamy za utrudnienia.


Zapraszamy do odwiedzenia wystawy online "Vita mutatur non tollitur", w której wspominamy śp. dr Małgorzatę Kuć (1975-2023), adiunkta badawczo-dydaktycznego w Katedrze Prawa Karnego WPPKiA KUL.

 


Szanowni Państwo,

w Bibliotece Głównej postępują prace budowlane. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć. Fot. Urszula Szymańska, Sławomir Stasz.

 

GALERIA ZDJĘĆ 2023

GALERIA ZDJĘĆ 2022

 

 

Szanowni Państwo,
zapraszamy serdecznie na konsultacje z cyklu „BLIŻEJ NAUKOWCA, BLIŻEJ STUDENTA

W każdą środę od godziny 1200 do 1400 pracownicy Oddziału Informacji Naukowej BU KUL pełnią dyżur on-line za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

 Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

 

wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników, będziemy zbierać i udostępniać w jednym miejscu wszystkie materiały, które mogą być potrzebne w nauczaniu.


CZAT ON-LINE Z BIBLIOTEKARZEM

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z pracownikiem Biblioteki Uniwersyteckiej KUL:

poniedziałek - piątek 800-1530

 


Zachęcamy również do kontaktu z pracownikami Biblioteki przez 24/h poprzez specjalny FORMULARZ.

W stałym kontakcie z Państwem pozostają także pracownicy bibliotek specjalistycznych. Na stronach jednostek są podane adresy email do bibliotekarzy.

 


Na początek nasze autorskie prezentacje nt. pozyskiwania informacji:

 

1. Nie tylko Google...internetowe źródła informacji

2. Wyszukiwarki i multiwyszukiwarki biblioteczne

3. Bazy danych – zasoby elektroniczne

4. Materiały w wolnym dostępie (Open Access)

 


 


 

ZASOBY ONLINE - nowości

 

 

DOSTĘPY TESTOWE

 

SZKOLENIA ONLINE

 

MATERIAŁY SZKOLENIOWE


 

Zapraszamy do korzystania.

 


Szanowni Państwo,

 

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński włączył Bibliotekę Uniwersytecką KUL do ogólnokrajowej sieci bibliotecznej.
Wniosek został wcześniej pozytywnie zaopiniowany przez Departament Mecenatu Państwa MKiDN i Bibliotekę Narodową.
---
Do sieci bibliotecznej należą min.: Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu, Biblioteka Jagiellońska oraz Biblioteka Narodowa.


 

Biblioteki wchodzące w skład sieci bibliotecznej zobowiązane są do współdziałania w zakresie gromadzenia, opracowywania, przechowywania i udostępniania zbiorów, sporządzania i rozpowszechniania informacji bibliograficznych i dokumentacyjnych, działalności naukowo-badawczej oraz dokształcania i doskonalenia zawodowego pracowników bibliotek, a także wymiany oraz przekazywania materiałów bibliotecznych i informacji.
Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni książek i czasopism naukowych Academica

Więcej...