09.11.2018 - 20.04.2019

Dostęp do baz na platformie Ebsco

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o uruchomieniu dostępu testowego do baz danych na platformie Ebsco (szczegóły).


1. MLA with Full Text (dostęp do dnia 20.04. b.r.)
2. MEDLINE Complete (dostęp do dnia 20.04. b.r., )
3. PsycTests (dostęp do dnia 20.03. b.r.)


Zapraszamy do korzystania. 

Szanowni Państwo,

 

w związku z systematycznym przenoszeniem zasobów czasopism bieżących z Czytelni Czasopism Bieżących (w likwidacji) do Czytelni Głównej oraz Czytelni Teologiczno-Filozoficznej, pragniemy poinformować, że wybrane tytuły czasopism bieżących polskich i zagranicznych (lata 2018-2019) z dziedziny:

  • teologii- dostępne są w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej
  • filozofii- dostępne są w Czytelni Głównej
  • psychologii- dostępne są w Czytelni Głównej

 

Pozostałe tytuły bieżące z tej dziedziny będą udostępniane poprzez zamówienie z Magazynu.


O przenoszeniu kolejnych tytułów czasopism z poszczególnych dziedzin będziemy informować cyklicznie.

 

Przepraszamy za utrudnienia.

Szanowni Państwo,
Przypominamy o możliwości korzystania z baz danych, czasopism i książek elektronicznych na komputerach poza siecią uniwersytecką - jest to możliwe dzięki systemowi HAN.


INSTRUKCJA ZDALNEGO DOSTĘPU

Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

 

Pragniemy poinformować, że w dniach 17 i 18 maja 2019 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL odbędzie się "East est - I Festiwal Wschodnich Podróży". Celem wydarzenia będzie przybliżenie uczestnikom kultury, przyrody i mentalności mieszkańców szeroko pojętego Orientu. Tak sprofilowany tematycznie festiwal jest pierwszym tego typu w Polsce. Swoją obecność potwierdzili m.in.: Elżbieta Dzikowska, Piotr Milewski i Leszek Mądzik. Poza spotkaniami z podróżnikami organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń towarzyszących inspirowanych Wschodem m.in.: warsztaty origami, warsztaty ceramiczne, pokaz florystyczny, wystawy fotografii i zabytkowych map. Projekt uzyskał dofinansowanie Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin w ramach konkursu "Miasto kultury 2019". Szczegółowe informacje będą podane w późniejszym czasie.


Zapraszamy do uczestnictwa!

 

Z okazji 100-lecia esperanta na KUL-u zapraszamy na pierwszą odsłonę wystawy nowych nabytków dla księgozbioru esperanckiego Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. W holu na parterze przy ul. Chopina 27 prezentujemy w gablotach prawie 50 tytułów czasopism esperanckich z Azji, Afryki i Europy. Inauguracja w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, czwartek 21 lutego.

 

Serdecznie zapraszamy.


 

Szanowni Państwo,

 

W związku z wprowadzeniem w życie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, a także wyzwaniami współczesnej nauki, zachęcamy do skorzystania ze wsparcia i szkoleń prowadzonych przez pracowników Oddziału Informacji Naukowej Biblioteki Uniwersyteckiej KUL oraz Działu Repozytorium i Pozycjonowania Wydawnictw w zakresie wyszukiwania cytowań w bazach bibliometrycznych i referencyjnych, wskaźników bibliometrycznych, czasopism punktowanych, promowania dorobku, korzystania z zasobów elektronicznych, prawa autorskiego, otwartego dostępu, pozycjonowania publikacji naukowych, tworzenia warsztatu bibliograficznego.


Oferujemy konsultacje i szkolenia zarówno indywidualne, jak i grupowe.


Zapisy prowadzone są za pośrednictwem formularzy dostępnych na stronach www
Oddziału Informacji Naukowej (zakładka KONTAKT)
Działu Repozytorium i Pozycjonowania Wydawnictw (zakładka: SZKOLENIA).

 

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty

Szanowni Państwo,

 

Z radością informujemy, że Biblioteka Uniwersytecka KUL na mocy uchwały Zarządu Głównego Stowarzyszenia Katolickiego Ruchu Kultury Chrześcijańskiej ODRODZENIE otrzymała w darze materiały archiwalne Stowarzyszenia, w tym homilie z lat 80-tych kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

Serdecznie dziękujemy Darczyńcom.


 

Szanowni Państwo,

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL oraz firma EBSCO zachęcają do zapoznania się z materiałami instruktażowymi na temat wyszukiwania.

więcej...

 

Miło nam poinformować, że nasz pracownik Marek Robert Górniak (Oddział Udostępniania Zbiorów) otrzymał zaszczytne wyróżnienie oraz okolicznościowy dyplom w ogólnopolskim konkursie historycznym zorganizowanym w 2018 roku przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

 więcej...


 

10.10.2018 - 28.02.2019

Dostęp testowy do baz Ebsco

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o dostępie testowym do baz Ebsco: Education Source, Humanities Source, ATLA Religion Database with ATLASerials PLUS, eBook Religion Collection. Dostęp potrwa do końca lutego 2019.

Więcej...

Biblioteka Uniwersytecka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Biblioteka Narodowa podpisały porozumienie o współpracy. 

Szczegóły w załączniku

Informacja na stronie Biblioteki Narodowej


 

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni książek i czasopism naukowych Academica

Więcej...