W związku z zamknięciem Biblioteki, zamawianie w katalogu komputerowym BU KUL oraz Elektronicznym katalogu kartkowym od 14.08.2019 od godz. 1200 do 01.09.2019 do godz. 1200 będzie niemożliwe.


 

Szanowni Państwo,
Przypominamy o możliwości korzystania z baz danych, czasopism i książek elektronicznych na komputerach poza siecią uniwersytecką - jest to możliwe dzięki systemowi HAN.


INSTRUKCJA ZDALNEGO DOSTĘPU

Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

 


Biblioteka Uniwersytecka KUL oraz Muzeum Zamek w Łańcucie zapraszają na wystawę Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. W pięknych wnętrzach zamku łańcuckiego zostaną zaprezentowane najcenniejsze i najstarsze obiekty z kolekcji Zbiorów Specjalnych. Otwarcie wystawy będzie miało miejsce 2 sierpnia o godzinie 17.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 1 września 2019 roku.Serdecznie zapraszamy!

 

 

Działalność upowszechniająca naukę (DUN) - realizacja zadań wspierających rozwój polskiej nauki przez upowszechnianie, promocję i popularyzację wyników działalności badawczo-rozwojowej, innowacyjnej i wynalazczej, w tym w skali międzynarodowej, a także zadań związanych z utrzymaniem zasobów o dużym znaczeniu dla nauki i jej dziedzictwa, nieobejmujących prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych.


 


Zadania realizowane w latach 2019/2020:

  1. "Digitalizacja i udostępnienie księgozbioru Esperanto ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL- zadanie finansowane w ramach umowy 776/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę".
  2. "Konserwacja i zabezpieczenie wybranych materiałów ze zbioru Zygmunta Klukowskiego- zadanie finansowane w ramach umowy 776/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę".

Szanowni Państwo,

W związku z przerwą w funkcjonowaniu Biblioteki planowaną na 2 połowę sierpnia informujemy, że od dnia 29.07.2019 do 31.08.2019 nie będzie możliwości składania zamówień na książki za pośrednictwem Wypożyczalni Międzybibliotecznej.

 

Za utrudnienia przepraszamyOd 5 czerwca w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL można podziwiać prace pana Czesława Wosia, grafika specjalizującego się w tworzeniu ekslibrisów w technice akwaforty. Wystawa przedstawia realizacje artysty z różnych okresów jego twórczości, głównie o tematyce religijnej. Obok dzieł samego autora na wystawie można obejrzeć również prace studentów KUL, członków Gildii Akademickiej Piusa XI oraz Polskiej Akademickiej Korporacji Astrea Lublinensis, powstałe podczas warsztatów z panem Czesławem Wosiem oraz dr. hab. Adamem Pankiem (UMCS).

 

Po raz pierwszy prezentowany jest publicznie ekslibris stworzony na stulecie powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki w holu przed Czytelnią Ogólną do 14 sierpnia.

 

Serdecznie zapraszamy.

Biblioteka Uniwersytecka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Biblioteka Narodowa podpisały porozumienie o współpracy. 

Szczegóły w załączniku

Informacja na stronie Biblioteki Narodowej