Szanowni Państwo,

 

w związku ze zbliżającym się okresem świątecznym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników wydłużamy godziny pracy Wypożyczalni oraz Czytelni Głównej.

W dniach 12-14 grudnia pracujemy do godziny 21.

 

Serdecznie zapraszamy

Szanowni Państwo,

 

W związku z wprowadzeniem w życie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, a także wyzwaniami współczesnej nauki, zachęcamy do skorzystania ze wsparcia i szkoleń prowadzonych przez pracowników Oddziału Informacji Naukowej Biblioteki Uniwersyteckiej KUL oraz Działu Repozytorium i Pozycjonowania Wydawnictw w zakresie wyszukiwania cytowań w bazach bibliometrycznych i referencyjnych, wskaźników bibliometrycznych, czasopism punktowanych, promowania dorobku, korzystania z zasobów elektronicznych, prawa autorskiego, otwartego dostępu, pozycjonowania publikacji naukowych, tworzenia warsztatu bibliograficznego.


Oferujemy konsultacje i szkolenia zarówno indywidualne, jak i grupowe.


Zapisy prowadzone są za pośrednictwem formularzy dostępnych na stronach www
Oddziału Informacji Naukowej (zakładka KONTAKT)
Działu Repozytorium i Pozycjonowania Wydawnictw (zakładka: SZKOLENIA).

 

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty

Biblioteka Uniwersytecka

Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy

z okazji 100-lecia Biblioteki

 

Ex thesauro

Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL, Lublin, ul. Chopina 27, I piętro,

hol katalogowy, godz. 1200

 Na wystawie zostaną zaprezentowane najstarsze i najcenniejsze obiekty zgromadzone w Oddziale Zbiorów Specjalnych.

Pierwszy raz w 100-letniej historii BU pokażemy jednocześnie tak wiele oryginalnych dokumentów, które zazwyczaj nie opuszczają zamkniętych magazynów.


Wystawę można będzie zobaczyć do 21 grudnia 2018 r.

 

Serdecznie zapraszamy

Szanowni Państwo,

 

w związku z przygotowaniem wystawy Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL od środy 05 grudnia dostęp do katalogu kartkowego oraz do terminali znajdujących się na I piętrze Biblioteki Uniwersyteckiej KUL przy ul. Chopina będzie niemożliwy

 

Przepraszamy za utrudnienia.


Informujemy że mogą Państwo korzystać (będąc również poza siecią KUL) katalogu kartkowego poprzez stronę: www.buikkar.kul.pl.


Dostęp będzie niemożliwy do zakończenia wystawy tj. do 21 grudnia

 

Szanowni Państwo,

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o zakupie dostępu wieczystego do pakietu 39 tytułów książek obcojęzycznych. Publikacje zostały zakupione w oparciu o zgłoszenia pracowników naukowych KUL.

 

Dostęp do pełnego tekstu najszybciej można uzyskać za pośrednictwem Multiwyszukiwarki PRIMO lub poprzez stronę internetową Biblioteki (w zakładce Bazy danych należy wybrać EBSCO, następnie EBSCOhost Web. Aby uprościć i zawęzić wyszukiwanie do listy zakupionych e-booków, najlepiej zaznaczyć wyłącznie bazę eBook Collection (EBSCOhost)


W załączeniu lista zakupionych publikacji


10.10.2018 - 28.02.2019

Dostęp testowy do baz Ebsco

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o dostępie testowym do baz Ebsco: Education Source, Humanities Source, ATLA Religion Database with ATLASerials PLUS, eBook Religion Collection. Dostęp potrwa do końca lutego 2019.

Więcej...

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o dostępie testowym do wszystkich kolekcji archiwalnych czasopism JSTOR. Dostęp potrwa do końca grudnia 2018

 

więcej...

Szanowni Państwo,

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL oraz firma EBSCO zachęcają do zapoznania się z materiałami instruktażowymi na temat wyszukiwania.

więcej...

W każdą środę w godzinach 12.00 – 15.00 pracownik OIN będzie pełnić dyżur w wybranej Bibliotece Specjalistycznej.

(najbliższe dyżury)

 

więcej...

Biblioteka Uniwersytecka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Biblioteka Narodowa podpisały porozumienie o współpracy. 

Szczegóły w załączniku

Informacja na stronie Biblioteki Narodowej


 

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni książek i czasopism naukowych Academica

Więcej...