Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

 

zapraszamy serdecznie do śledzenia wpisów na stronie Biblioteki oraz postów na naszym profilu na Facebooku, które będą poświęcone Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu (1901-1981), jednemu z patronów 2021 roku, o którym Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział:
„Oby Kościół i naród pozostał mocny dziedzictwem Stefana kardynała Wyszyńskiego. Oby to dziedzictwo trwało w nas”.

 

Wielkim przesłaniem i dziedzictwem myśli oraz działań Prymasa Tysiąclecia jest miłość do Ojczyzny. 

Więcej...


 


Szanowni Państwo, 
 
1 kwietnia obchodziliśmy 150. rocznicę urodzin ks. prof. Idziego Benedykta Radziszewskiego (1871-1922), założyciela i pierwszego rektora KUL w latach 1918-1922.
To przede wszystkim Jego staraniom Biblioteka Uniwersytecka KUL zawdzięcza swoje istnienie. Gdy był jeszcze rektorem Akademii Duchownej w Petersburgu, wiedział, że dla przyszłego Uniwersytetu konieczna będzie dobrze wyposażona biblioteka, która stanie się odpowiednim warsztatem naukowym dla pracowników oraz studentów.

 


 


Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,


Staramy się, podobnie jak wszyscy, odnaleźć w nowej rzeczywistości, która nie jest dla nas łatwa. Mamy świadomość, że pozostając w domu, nie możemy zatrzymać badań naukowych.


W związku z tym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników, będziemy zbierać i udostępniać w jednym miejscu wszystkie materiały które mogą być potrzebne w nauczaniu zdalnym.


NOWA USŁUGA - CZAT ON-LINE Z BIBLIOTEKARZEM

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z pracownikiem Biblioteki Uniwersyteckiej KUL

  • poniedziałek-środa - w godz. 800-1530
  • czwartek-piątek - w godz. 800-1900

 


Zachęcamy również do kontaktu z pracownikami Biblioteki przez 24/h poprzez specjalny FORMULARZ.

W stałym kontakcie z Państwem pozostają także pracownicy bibliotek specjalistycznych. Na stronach jednostek są podane adresy email do bibliotekarzy.

 

Na początek nasze autorskie prezentacje nt. pozyskiwania informacji w Internecie.


 


 

 


 

ZASOBY ONLINE - nowości

 

 

 

SZKOLENIA ONLINE

 

 

DOSTĘPY TESTOWE

 

MATERIAŁY SZKOLENIOWE

 


 

Zapraszamy do korzystania.

 


Społeczna Odpowiedzialność Nauki (SON) - Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu popularyzację nauki lub promocję sportu akademickiego oraz projektów związanych z utrzymaniem zasobów bibliotecznych o istotnym znaczeniu dla nauki lub jej dziedzictwa.


Zadania realizowane przez Bibliotekę Uniwersytecką KUL w latach 2020/2021:

 

  1. "Opracowanie i digitalizacja dawnych unikatowych fotografii z zasobu Biblioteki Uniwersyteckiej KUL- zadanie finansowane w ramach umowy ONB/SP/461397/2020 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na społeczną odpowiedzialność nauki"
  2. "Digitalizacja unikatowych periodyków ukraińskich i rosyjskich z Biblioteki Uniwersyteckiej KUL"- zadanie finansowane w ramach umowy SONB/SP/461400/2020 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na społeczną odpowiedzialność nauki".