Szanowni Państwo,

 

wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników

wydłużamy godziny pracy Wypożyczalni oraz Czytelni Głównej.

W dniach 24-26 kwietnia pracujemy do godziny 21.


Tradycyjnie już każdego Czytelnika pracującego do wieczora poczęstujemy kawą i ciastkiem.

 

 

Serdecznie zapraszamy!


Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o uruchomieniu dostępu testowego do Ebook Central™ - Academic Complete Collection - bazy ponad 145.000 naukowych książek elektronicznych od wiodących wydawców.
Zbiór ten obejmuje wszystkie dziedziny akademickie.
Dostęp w sieci KUL oraz poprzez system HAN potrwa do 31 maja 2019 r.
URL: https://ebookcentral.proquest.com/lib/kulpl


Zapraszamy do testowania! 

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o uruchomieniu dostępu testowego do baz danych ProQuest. Niżej wymienione bazy będą dostępne w sieci KUL oraz zdalnie przez system HAN od dnia 23 kwietnia do dnia 31 maja 2019 r.

więcej...

Pragniemy poinformować, że w dniach 17 i 18 maja 2019 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL odbędzie się "East est - I Festiwal Wschodnich Podróży". Celem wydarzenia będzie przybliżenie uczestnikom kultury, przyrody i mentalności mieszkańców szeroko pojętego Orientu. Tak sprofilowany tematycznie festiwal jest pierwszym tego typu w Polsce. Swoją obecność potwierdzili m.in.: Elżbieta Dzikowska, Piotr Milewski i Leszek Mądzik. Poza spotkaniami z podróżnikami organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń towarzyszących inspirowanych Wschodem m.in.: warsztaty origami, warsztaty ceramiczne, pokaz florystyczny, wystawy fotografii i zabytkowych map. Projekt uzyskał dofinansowanie Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin w ramach konkursu "Miasto kultury 2019". Szczegółowe informacje będą podane w późniejszym czasie.


Zapraszamy do uczestnictwa!

 

 

Pracownicy Oddziału Informacji Naukowej BU oraz Działu Repozytorium i Pozycjonowania Wydawnictw kontynuują dyżury w wybranych bibliotekach specjalistycznych.

 

więcej...


 

Drodzy Czytelnicy,

 

od 1 kwietnie wybrane tytuły czasopism bieżących będą na Was czekały w wolnym dostępie w Czytelni Głównej! Pozostałe tytułu, tradycyjnie dojadą z Magazynu.

 

Zapraszamy!


Szanowni Państwo,
z radością informujemy, że Biblioteka Uniwersytecka KUL otrzymała finansowanie w ramach Działalności Upowszechniającej Naukę MNiSW na rok 2019 (DUN) na dwa projekty:

  • Digitalizacja i udostępnienie księgozbioru Esperanto ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL,
  • Konserwacja i zabezpieczenie wybranych materiałów ze zbioru Zygmunta Klukowskiego.

 

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni książek i czasopism naukowych Academica

Więcej...