Szanowni Państwo,

 

wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników

wydłużamy godziny pracy Wypożyczalni oraz Czytelni Głównej.

W dniach 17-18 oraz 24-25 czerwca pracujemy do godziny 21.


Tradycyjnie już każdego Czytelnika pracującego do wieczora poczęstujemy kawą i ciastkiem.

 

Serdecznie zapraszamy!


Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o dostępie testowym do bazy ACM (Association for Computing Machinery) Digital Library. Dostęp w sieci KUL potrwa do 10 lipca b.r.  http://dl.acm.org/pubs.cfm
ACM DL jest od 60 lat wiodącym źródłem informacji w zakresie informatyki teoretycznej oraz zastosowania technik informatycznych.
Jest największą na świecie kolekcją tego typu. Obecnie dostępnych jest ponad 420 000 artykułów. Kolekcja powiększa się co roku o 18 000 pozycji.

 

Zapraszamy do testowania.

 

Pracownicy Oddziału Informacji Naukowej BU oraz Działu Repozytorium i Pozycjonowania Wydawnictw kontynuują dyżury w wybranych bibliotekach specjalistycznych.

 

więcej...


 


Dyrekcja Biblioteki dziękuje Panu Kevinowi Grantowi z Anglii za cenny dar książek.

W czerwcu 2019 roku Biblioteka Uniwersytecka KUL otrzymała od Pana Kevina Granta, brytyjskiego dziennikarza, publicysty oraz wydawcy, niezwykle ceny dar publikacji. Wśród 200 woluminów przekazanych książek przeważają publikacje wydane w języku angielskim, które w zdecydowanej większości nie występują w naszych zbiorach. Przeważają wydane w ostatnich latach tytuły z zakresu religioznawstwa, teologii, filozofii oraz literatury pięknej (poniżej prezentujemy wybrane pozycje książkowe).

 

więcej...


 

 

Działalność upowszechniająca naukę (DUN) - realizacja zadań wspierających rozwój polskiej nauki przez upowszechnianie, promocję i popularyzację wyników działalności badawczo-rozwojowej, innowacyjnej i wynalazczej, w tym w skali międzynarodowej, a także zadań związanych z utrzymaniem zasobów o dużym znaczeniu dla nauki i jej dziedzictwa, nieobejmujących prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych.


 


Zadania realizowane w latach 2019/2020:

  1. "Digitalizacja i udostępnienie księgozbioru Esperanto ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL- zadanie finansowane w ramach umowy 776/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę".
  2. "Konserwacja i zabezpieczenie wybranych materiałów ze zbioru Zygmunta Klukowskiego- zadanie finansowane w ramach umowy 776/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę".

Od 5 czerwca w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL można podziwiać prace pana Czesława Wosia, grafika specjalizującego się w tworzeniu ekslibrisów w technice akwaforty. Wystawa przedstawia realizacje artysty z różnych okresów jego twórczości, głównie o tematyce religijnej. Obok dzieł samego autora na wystawie można obejrzeć również prace studentów KUL, członków Gildii Akademickiej Piusa XI oraz Polskiej Akademickiej Korporacji Astrea Lublinensis, powstałe podczas warsztatów z panem Czesławem Wosiem oraz dr. hab. Adamem Pankiem (UMCS).

 

Po raz pierwszy prezentowany jest publicznie ekslibris stworzony na stulecie powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki w holu przed Czytelnią Ogólną do 14 sierpnia.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL uprzejmie informuje o przedłużeniu dostępu testowego do baz danych wydawnictwa OXFORD University Press. Poniżej znajdą Państwo krótkie opisy baz oraz linki dostępu. Dostęp jest możliwy w sieci KUL do dnia 19.06.2019.

 

więcej...

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni książek i czasopism naukowych Academica

Więcej...